Lewandowski jak stewardessa. Zobacz go w nietypowej roli

Każdy, kto choć raz leciał samolotem, wie, że prezentacja procedur bezpieczeństwa jest najczęściej ignorowana przez pasażerów. Dlatego linie lotnicze stają na głowie, żeby ich filmiki były wyjątkowe.

lewandowski.JPG


Qatar Airways wpadły na doskonały pomysł, jak przyciągnąć uwagę pasażerów w czasie nużącej demonstracji i nagrały film z udziałem celebrytów. Do udziału nie zaproszono jednak gwiazd znanych ze świata showbiznesu, tylko wielkie piłkarskie sławy. Tym sposobem w rolę stewardess wcielił się Lewandowski, Marcos Evangelista de Moraes i Neymar.

Piłkarze występują w swoim naturalnym środowisku, czyli sportowej szatni, w której kolejno pojawiają się samolotowe gadżety: pasy bezpieczeństwa, maski tlenowe, czy instrukcje bezpieczeństwa. Część istotnych informacji zostaje takie przekazana w postaci stadionowej piosenki.

Lewandowskiemu przypadł obowiązek zaprezentowania użycia kamizelki ratunkowej.

Choć dla większości pasażerów nieustanne powtarzanie tych samych informacji nie ma większego sensu, to jednak każdy ze szczegółów przekazywany w tzw. safety demonstartion ma swoje uzasadnienie.Okna samolotu muszą być odsłonięte lub rozjaśnione, tak aby ewentualny pożar silnika był widoczny z kabiny pasażerskiej – z tego samego powodu załoga wyłącza oświetlenie na czas startu i lądowania.

Z kolei zamknięte stoliki są niezwykle istotne w przypadku konieczności nagłej ewakuacji samolotu – otwarty stolik blokuje drogę nie tylko jego użytkownikowi, ale również pasażerowi siedzącemu obok. Dlatego też fotele muszą być wyprostowane, ponieważ rozłożone oparcia blokują drogę ewakuacji.

Zanim uznasz to za nic nie znaczące bzdury, to miej świadomość, że załoga samolotu ma 90 sekund na ewakuowanie wszystkich pasażerów. Jest to czas, w którym np. mały pożar może rozwinąć się do gigantycznych rozmiarów i strawić duży pasażerski samolot.ZOBACZ TAKŻE: BRYTYJKA PRÓBOWAŁA OTWORZYĆ DRZWI W TRAKCIE LOTU. ZAPŁACI HORRENDALNE PIENIĄDZE
Dodał(a): Adam Barabasz / fot. YouTube Czwartek 05.12.2019