Lenovo pomaga zdolnym ludziom spełniać zawodowe marzenia.

Poznaliśmy zwycięzcę konkursu „For Those Who Do. Zrób to z Lenovo!”. Jurorzy postanowili nagrodzić młodą i zdolną graficzkę, pasjonatkę ilustracji Jagę Słowińską.
lenowo_art2.jpg
15 kwietnia w Warszawie, podczas spotkania w restauracji Żurawina, oficjalnie ogłoszono zwycięzcę konkursu „For Those Who Do. Zrób to z Lenovo!”. Jury konkursu w składzie Agnieszka Ścibior, Piotr Kędzierski i Michał Zaczyński stanęło przed arcytrudnym zadaniem. Spośród trzech finałowych prac musieli wybrać tę najlepszą. 

„Wszyscy Finaliści prezentowali niezwykle wysoki poziom. Każdy z nich specjalizuje się w innej lenowo_art3.jpgdziedzinie, co dodatkowo utrudniało podjęcie decyzji” – zgodnie podkreślali Jurorzy konkursu.
Ostatecznie po długich naradach Jurorzy wybrali pracę Jagi Słowińskiej

Nagrodę główną – 30 000 złotych – wręczył Andrzej Sowiński Dyrektor Generalny Lenovo w Polsce. Przekazując symboliczny czek wyraził nadzieję, że pieniądze te pozwolą na dalszy rozwój talentu Laureatki i przyczynią się do spełnienia Jej zawodowego marzenia.

Podczas uroczystości byli obecni  DO’ersi Lenovo, pasjonaci i artyści, którzy odgrywali znaczącą rolę w projekcie „For Those Who Do. Zrób to z Lenovo!”. Lidia Popiel, Olka Osadzińska, Łukasz Jemioł oraz Novika przekazywali swoją wiedzę, wspierali uczestników oraz prowadzili ich przez kolejne etapy.
Celem projektu było wyłonienie DO’ersa – osoby posiadającej pasję, robiącej coś wyjątkowego. Do I etapu konkursu, jakim była kwalifikacja do warsztatów z DO’ersami Lenovo, zgłosiło się około 400 utalentowanych osób. II etap stanowiły warsztaty tematyczne, z których do półfinału zakwalifikowały się po dwie osoby reprezentujące każdą z konkursowych dziedzin sztuki (muzyka, ilustracja, projektowanie mody, fotografia). Internauci oraz Lidia Popiel, Olka Osadzińska, Łukasz Jemioł i Novika wybrali następnie pięć osób, które wykonało prace finałowe oceniane przez użytkowników portalu społecznościowego Facebook. Zadaniem finalistów było przygotowanie krótkiego filmu podsumowującego twórczość oraz udowadniającego, że są DO’ersami.

lenowo_art4.jpg

Filmy finalistów można obejrzeć na oficjalnym kanale YouTube Lenovo Polska
Warto dodać, że każdy z finałowej piątki otrzymał w nagrodę elegancki i nowoczesny Lenovo Yoga Tablet pracujący w trzech trybach: „Trzymaj w dłoni”, „Połóż”, „Postaw” nawet do 18 godzin na jednym naładowaniu baterii.

Dodał(a): ckm.pl/studio111/ fot. Marta Piotrowska Czwartek 17.04.2014