Legalne jointy jako lek na depresję

Nowy producent papierosów, chce podbić rynek tytoniowy legalnymi „jointami”, mającymi pomóc w leczeniu ciężkich schorzeń za sprawą obecności THC i CBD.
joi.jpg

Legalnymi jointami chcą leczyć dolegliwości i walczyć z depresją. Już niedługo na sklepowych półkach pojawią się papierosy, w których składzie znajduje się domieszka konopi indyjskich, mających zawierać niecały 1 procent THC oraz wysoki poziom CBD, czyli związek chemiczny wykorzystywany w leczeniu bólu i przeciwdziałający stanom zapalnym.

To właśnie CBD jest tutaj najważniejsze. Palenie papierosów o słodko-korzennym aromacie miałoby pomóc w leczeniu różnorakich schorzeń. Mowa jest między innymi o:
- depresji,
- stanach lękowych,
- chorobach neurodegeneracyjnych,
- padaczka lekooporna,
- miażdżyca i choroby serca,
- cukrzyca,
- przewlekłe stany zapalne,
- nowotwory.  

Nie ma co liczyć, że palenie produktów nowej na rynku firmy Heimat wywoła stany euforyczne, czy też cię pobudzi. Producenci zaznaczają, że ich papierosy nie mają właściwości psychoaktywnych, ponieważ poziom stężenia THC jest zbyt niski. Jednakże na pewno znajdą się amatorzy takich „jointów”.
hei.jpg

Będą one dostępne na terenie Szwajcarii, w sklepach producenta oraz supermarketach Coop, a trzeba będzie za nie zapłacić równowartość 76 złotych. I w tym kraju, ze względu na specjalne regulacje prawne będą one całkowicie legalne. Nie radzimy sprowadzać ich do Polski, gdzie przewidywane są kary za posiadanie marihuany.

ZOBACZ GALERIĘ ROZPALAJĄCEJ WYOBRAŹNIĘ LASKI


Dodał(a): Paweł Zieleń / fot.: Heimat Czwartek 20.07.2017