LEE® I BE@RBRICK łączą siły, aby wprowadzić globalną kolekcję podkreślającą Buddy'ego Lee

Kultowa, globalna maskotka przemienia się w nową figurkę i kapsułę odzieży

Lee5.jpg


Lee® ogłosiło globalną współpracę z MEDICOM TOY, twórcą kultowych lalek BE@RBRICK, nad kolekcją odzieży i figurkami zainspirowanymi kultową maskotką Lee, Buddy Lee.

LEE® I BE@RBRICK łączą siły

Buddy Lee, który po raz pierwszy pojawił się ponad 100 lat temu, zdobył ogromne uznanie wśród miłośników kultury popularnej, dżinsu i historii. Kolekcja Lee® x BE@RBRICK przechwytuje radosne podejście marki, które Buddy reprezentuje, łącząc misję projektową BE@RBRICK z nawiązaniem do nostalgii lat 90.

Lee1.jpg

"Ta współpraca wydaje się idealnym połączeniem dwóch globalnych ikon" – powiedział Joe Broyles, wiceprezes ds. globalnych współprac Lee®. "Figurki to nowa odsłona Buddy'ego i będą doskonałym dodatkiem dla fanów dżinsu i kolekcjonerów BE@RBRICK. Podoba nam się, jak towarzyszące im koszulki i kurtka tworzą możliwość noszenia tych kolekcjonerskich przedmiotów".

Lee2.jpg

Figurka jest dostępna w rozmiarze 1000% – mająca ponad dwa stopy wysokości – oraz w wersjach 400% i 100%. Każda z nich ma na sobie dżinsowy kombinezon i kapelusz inspirowany dziedzictwem projektowania, które Lee® tworzy od ponad wieku. Kolekcja odzieżowa składa się z trzech koszulek i kurtki z dżinsu.

Lee3.jpg

Każda z koszulek przedstawia inny wzór emblematów lub nadruki z Buddy'm i jego odpowiednikiem BE@RBRICK. Kurtka z dżinsu, wzorowana na ikonicznej kurtce Lee® Rider, ma oversizowy krój i efekt postarzenia, a na niej doszyte są naszywki z wizerunkiem Buddy'ego. Produkty są dostępne w rozmiarach XS-XXL w cenach od 139 PLN do 199 PLN za koszulki oraz 849 PLN za kurtkę. Kolekcjonerskie figurki kosztują 949 PLN za dużą i 3799 PLN za duet.

Lee4.jpg

Kolekcja Lee x BE@RBRICK jest dostępna w sklepach Concepts w Bostonie i Nowym Jorku, a także online, a także na własnych stronach i sklepach Lee w Europie, Północnej Karolinie i Azji.

Materiał prasowy


Dodał(a): Katarzyna Lemanowicz Niedziela 04.06.2023