Laserowa klawiatura Google

Niedługo zaczniemy z coraz większą podejrzliwością przyglądać się okularnikom…
google glass

fot.: uspto.gov

Google od dłuższego czasu testuje i rozwija swój innowacyjny projekt Google Glass, o którym pisaliśmy. Teraz dodatkowo wnosi o opatentowanie klawiatury wyświetlanej z interaktywnych okularów wprost na dłoń użytkownika.

W skrócie: Google Glass to zaawansowane interaktywne okulary, mające wbudowany komputer, GPS, telefon oraz działające w ramach rozszerzonej rzeczywistości. Czyli zakładasz bryle i możesz obsłużyć na ich szkłach facebooka, maila, zobaczyć plan dnia, umówić telefonicznie, bądź smsowo, randkę. Jeśli zbłądzisz, okulary wyprowadzą cię na właściwą ścieżkę, a jeśli szukasz jakiegoś obiektu, gogle nałożą informacje o pobliskich budynkach na szklane powierzchnie przed twoimi oczami.

Problem polegał na ich obsłudze – nie wszystkie funkcje działają sprawnie poprzez komendy głosowe. Możesz znajdować się w miejscu, gdzie nie można rozmawiać lub jest za głośne do rozpoznania polecenia dźwiękowego. Z drugiej strony - noszenie miniklawiatury w kieszeni byłoby zaprzeczeniem idei tego projektu, który minimalizuje udział dodatkowych urządzeń. Jajogłowi z Google uznali więc, że najlepszym rozwiązaniem będzie hologram z klawiszami, który możesz wyświetlić poprzez okulary np. na dłoni. Rozważają również możliwość sterowania okularami za pomocą gestów. Odpowiedni skaner, w nich umieszczony, rozpoznawałby ruchy dłoni użytkownika i reagowałby konkretnymi reakcjami.
Dodał(a): gianni Środa 23.01.2013