Las konopi w Gnieźnie. Uprawa warta 4 mln zł

Przestań narzekać na kleszcze i rusz tyłek na łono natury – odlotowe miejsca są bliżej, niż myślisz! 3800 krzaków wartych prawie 4 mln zł znaleźli wielkopolscy policjanci w jednym z lasów.
311-280834.jpg

Policjanci z Gniezna i Czerniejewa pochwalili się na swoich stronach sporym sukcesem. Po otrzymaniu anonimowego zawiadomienia, udali się do lasu położonego na terenie Nadleśnictwa Czerniejewo. W trakcie ustalania dokładnego miejsca amatorskiej plantacji, czuli coraz bardziej wyraźnie charakterystyczną woń marihuany. To utwierdziło ich w przekonaniu, że są na tropie czegoś większego.

Czytaj także: Seks po pijaku vs seks na haju

Gdy dotarli do miejsca uprawy, oczom ich ukazał się las…konopi indyjskich. Krzaki były zdecydowanie wyższe od funkcjonariuszy, więc można przyjąć, że sięgały nawet dwóch metrów. Policjanci wzięli się za likwidację plantacji, a przy okazji musieli zinwentaryzować uprawy. Naliczyli 3800 krzaków nielegalnej rośliny. Wartość możliwej do uzyskania z nich marihuany wyliczyli na 4 mln zł. 

Funkcjonariusze obecnie ustalają, kim był plantator, który cierpliwie przez dłuższy czas musiał uprawiać konopie, by wyhodować takie okazy. Na stronie policji możemy wyczytać, że „Złamany został zapis ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, który dotyczy uprawy konopi” – za co grożą trzy lata pozbawienia wolności. 

Czytaj także: Alkohol vs marihuana – co jest bardziej szkodliwe dla zdrowia

To jak, nagle polubiłeś spacery po lesie?

P.S. Nie zastanawia was, dlaczego funkcjonariusz z pierwszego zdjęcia ma wypikslowany tył głowy...?Dodał(a): Paweł Jaśkowski / fot. KPP Gniezno Środa 01.07.2020