Naga Lady Gaga

Co robi naga Lady Gaga w środku lasu wyjąc? Nie, nie kręci kolejnego kontrowersyjnego teledysku.

lady gaga nagoNie zwariowała jeszcze bardziej, bo chyba się nie da. Artystka stosuje metodę Abramovic. Nazwa wzięła się od nazwiska Mariny Abramovic, która - jak sama twierdzi - od 40 lat robi eksperymenty na ciele i umyśle i popycha je do granic możliwości.

Jej ostatni najgłośniejszy performance miał miejsce w Muzeum Sztuki Współczesnej w Nowym Jorku. Przez 736 godzin siedziała na krześle, a na drugim, ustawionym naprzeciwko, mógł zasiąść każdy z odwiedzających. Marina twierdzi, że po tym doświadczeniu jest innym człowiekiem. Chce dzielić się swoimi doświadczeniami i pomagać ludziom w podróży w głąb siebie. Tym razem pomogła jej Lady Gaga, która wystąpiła w spocie Mariny nago.Tym właśnie ma zajmować się Marina Abramovic Institute, na który artystka zbiera fundusze poprzez serwis crowd fundingowy Kickstarter. Abramovic Method ma na celu zwiększenie samoświadomości własnych doświadczeń fizycznych i mentalnych. Czyli liczy na to, że poprzez długofalową „terapię” każdy pozna lepiej siebie samego.

Metoda może wydawać się kontrowersyjna, ale chyba brakuje nam trochę wyciszenia i zwolnienia tempa, a tym bardziej jeśli ta podróż ma się odbywać wśród nagich kobiet w chatce w lesie. No może niekoniecznie u boku Lady Gagi.


Dodał(a): pinky Czwartek 08.08.2013