Kościół złożył życzenia na Dzień Kobiet. A mógł po prostu przemilczeć..

Duchowni cały czas głośno zastanawiają się, dlaczego coraz więcej Polaków dokonuje apostazji. Problemów oczywiście nie doszukują się w swoich działaniach, lecz czynnikach zewnętrznych jak np. trwającej pandemii koronawirusa i obostrzeniach związanych z liczbą wiernych w kościele. Z drugiej strony wystarczy spojrzeć na życzenia, które rozwiesili z okazji dnia kobiet, by zobaczyć, że wielu księży do tej pory wyznaje średniowieczne zasady.
iStock-1011039252.jpg

Kościół nie może poradzić sobie z masowymi apostazjami i zaczyna je za wszelką cenę utrudniać. Niedawno jeden duchowny chciał pobrać za to opłatę twierdząc, że 'jego auto na wodę nie jeździ'. Takie sytuacje stawiają księży w bardzo złym świetle. Ci jednak przechodzą samych siebie i stale działają wbrew powszechnym przeświadczeniom. 

Kościół Salezjanów z Krakowa w ogłoszeniach duszpasterskich umieścił życzenia z okazji dnia kobiet. Oto ich treść: "Módlmy się, aby kobiety zawsze były sobą i nie ulegały zwodniczym hasłom nawołującym do równouprawnienia i wolności kosztem ich godności". Czyli standardowo – duchowni chcą, by kobiety nadal były dyskryminowane i uległe.

Drogie Panie, salezjanie składają Wam życzenia z okazji 8 marca. Kwiatki to to nie są… 🤷🏼

Opublikowany przez Inteligentny Zakątek Polityczny Niedziela, 7 marca 2021


Życzenia zostały udostępnione także na stronie Kościoła Rektoralnego Salezjanów, ale po lawinie negatywnych komentarzy postanowiono je usunąć. Ludzie jednak zdążyli skopiować zdjęcia i wrzucić do sieci. 

Jeśli któryś z księży nadal się będzie zastanawiać, dlaczego Polacy niechętnie podchodzą do Kościoła, wystarczy spojrzeć na takie działania. Jeśli ktoś zrobi kompilację podobnych wpadek duchownych z ostatniego czasu, zapewne jeszcze więcej osób zrozumie, na czym polega problem. To nie kwestia pandemii, tylko mentalności duchownych. 


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / facebook.com Poniedziałek 08.03.2021