Kościół maryśki

Palenie zioła zamiast modlitwy – tak mają wyglądać msze w pewnym kościele w Denver. Fani trawki z całego świata będą się tam spotykać, aby rozmawiać o życiu i odkrywać swoje duchowe wnętrze, poprzez odpowiednie rytuały.
1.jpg

W SKRÓCIE:

20 kwietnia 2017 roku otworzone zostaną bramy Międzynarodowego Kościoła Konopi Indyjskiej. Pomysłodawcy własnymi środkami odrestaurowali ponad stuletnią świątynię w Denver. Będzie to miejsce, w którym wyznawcy i miłośnicy miękkiego narkotyku mają się spotykać, aby palić „trawkę”, wymieniać się mądrościami i myśleć o życiu.

PEŁNA WERSJA:
Już 20 kwietnia 2017 roku nastąpi wielkie otwarcie Międzynarodowego Kościoła Konopi Indyjskiej. W świątyni będą zbierać się ludzie, żeby razem palić marihuanę, uczyć się od siebie i myśleć o życiu. Wierni wykorzystali własne pieniądze i środki, aby wyremontować ponad 113-letni popadający w ruinę przybytek, będący do tej pory kościołem ewangelickim. W akcję zaangażował się również znany artysta Kenny Scharf. Malarz ozdobił ściany swoimi kolorowymi muralami.

I chociaż wszystko wydaje się dopięte na ostatni guzik, na portalu Indiegogo wciąż trwa zbiórka. Organizatorzy potrzebują pieniędzy na naprawę bojlera i dostosowanie świątyni dla niepełnosprawnych. Pomysłodawcy nie chcą, aby było to miejsce przypominające hipisowskie komuny. Na otwarciu mają pojawić się goście, którzy wygłoszą przemowy, zaplanowano panele akademickie, a także występy muzyków i komików. Przedstawiciele kościoła twierdzą, że przez rytuał, czyli palenie „trawki”, członkowie wykorzystują „święty kwiat”, aby odkryć najlepszą wersję samych siebie i wzbogacić społeczeństwo o „owoce własnej kreatywności”.


Członkowie wspólnoty swoją wiarę określają jako „elevationism”. Nie ma to zastąpić dotychczasowych dogmatów, a jedynie stanowić ich suplement. Do swojego kościoła zapraszają wyznawców wszystkich religii. Ma to być miejsce wolne od osądów, do którego wstęp będzie miał każdy, niezależnie od poglądów. Warunkiem jest chęć przekraczania własnych granic i odkrywania wnętrza duchowego.
Dodał(a): Paweł Zieleń / fot.: https://www.indiegogo.com Wtorek 18.04.2017