Kontrowersyjne wyzwanie w sieci. “George Floyd Challenge”

Śmierć Georga Floyda odbiła się echem na całym świecie. Na ulicach USA panuje anarchia, a ludzie walczą z nadużywaniem władzy przez policjantów. Tymczasem w sieci pojawiło się wyzwanie żerujące na tragedii.
Projekt bez tytułu (15).png
Niektórzy użytkownicy portali społecznościowych nieraz pokazali, że nie cofną się przed niczym, żeby zasłynąć na popularnych serwisach. Widzieliśmy już nastolatki, które pokazały aborcję, czy lizanie deski sedesowej przez influencerkę.

Wyzwanie w mediach społecznościowych
Tego, co pokazali tym razem, z pewnością nie można nazwać niewinną zabawą w “policjantów i złodziei”. Użytkownicy portali publikują na nich zdjęcia i nagrania, na których naśladują scenę duszenia Afroamerykanina. Wyzwanie zostało nazwane “George Floyd Challenge”.

Większość postów łączy jedna wspólna cecha. Osoby widniejące na zdjęciach i nagraniach nie wydają się zbytnio przejęte całą sytuacją, bo na ich twarzach widnieją uśmiechy. Niesmaczne wyzwanie nie spodobało się internetowej społeczności, która krytykuje je w mediach społecznościowych.

"To absolutnie przerażające, że komuś może sprawić przyjemność drwienie ze śmierci innego człowieka. Absurd i rasizm".


"Dowiedziałam się od kuzyna, że to nie tylko zepsute dzieci, ale społeczność szydząca z morderstwa pana Floyda. Pomóżmy rozpowszechnić ich wizerunek, bo tego oczekują. Nie potrwa to długo, by ich zidentyfikować".Uduszenie George'a Floyda
George Floyd został zabity przez policjanta Dereka Chauvina, który przyduszał kolanem skutego i leżącego na ziemi mężczyznę. Afroamerykanin wypowiadał słowa “I can’t breathe” (nie mogę oddychać), jednak funkcjonariusz kompletnie to ignorował. Ostatecznie czarnoskóry powoli przestawał się ruszać.

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać tragiczną interwencję. Chauvin wydawał się nie być przejęty tym, że ktoś go nagrywa i że za chwilę stanie się wrogiem publicznym numer jeden dla wielu Amerykanów.Obserwując, co robią “gwiazdeczki” niektórych portali społecznościowych trudno przewidzieć ,co będzie następne. Jednak słysząc o kolejnych foliogłowych podpalających maszty 5G, już niebawem można spodziewać się transmisji z tego absurdalnego wandalizmu.


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. facebook Piątek 05.06.2020