Koniec przestawiania zegarów? Unia zapowiada przygotowanie dyrektywy

Okresowa zmiana czasu może już niedługo odejść do lamusa. Jest tylko jeden problem – przy którym czasie pozostać?
iStock-869570356.jpg

Europejczycy chcą zlikwidowania okresowych zmian czasu. Tak wynika z konsultacji społecznych przeprowadzonych przez Komisję Europejską.

„W ramach trwających od 4 lipca do 16 sierpnia 2018 r. konsultacji internetowych wpłynęło 4,6 mln odpowiedzi od respondentów ze wszystkich 28 państw członkowskich. Jest to największa liczba odpowiedzi uzyskanych w historii konsultacji publicznych Komisji. Wstępne wyniki wskazują, że 84 proc. respondentów opowiada się za zlikwidowaniem przeprowadzanej co pół roku zmiany czasu” – czytamy we wstępnym raporcie KE.

Według ankiet większość (76 proc.) Europejczyków uważa też zmianę czasu za doświadczenie „bardzo negatywne” lub „negatywne”. Cóż, trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić, bo mało rzeczy jest równie upierdliwych, co właśnie przestawianie zegarków.

A skoro lud wyraził swoją negatywną opinię, to urzędnicy unijni zapowiedzieli już, że wezmą się do pracy i przygotują odpowiedni wniosek ustawodawczy do Parlamentu Europejskiego i Rady, które wspólnie podejmą decyzję. Ze względu na miażdżącą większość głosów za likwidacją zmianiy czasu decyzja wydaje się już być przesądzona, ale cały proces wprowadzania jej w życie może potrwać dość długo. Wszak chodzi przecież o teren całej UE.

Tym bardziej że pozostaje wciąż jeden problem – Unia nie wie sama, przy którym czasie powinniśmy zostać – przy letnim czy zimowym? Zaznaczmy, że tym właściwym jest tzw. „czas zimowy”, czyli ten, który obowiązuje od końca października do marca. Przypomnijmy, że w tym roku wskazówki cofamy o godzinę 28 października.

Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. istockphoto.com Środa 05.09.2018

Komentarze

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
collectively (2018-09-06 08:13:05)
All windows users want to more innovative in traditional education system towards forward to new technologies combined in it find better provinces so i'm recommend the website for all the regarding fix windows problems turn ahead ability to discovering very essential logic. Zgłoś naruszenie
Komentarze (1)