Kolejna grupa otrzyma zaproszenia na szczepienia

W Polsce rozpoczęto falę szczepień przeciwko COVID-19. Wielu pracowników służby zdrowia, którzy mogą zaszczepić się jako pierwsi, nie chce się temu poddać. Wokół szczepionek pojawia się sporo kontrowersji, a już niedługo do ich przyjęcia zostanie zaproszona druga grupa.
iStock-1222608934.jpg

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował, że osoby powyżej 60. roku życia niedługo otrzymają specjalne zaproszenia na szczepienia. Po jego otrzymaniu osoba będzie musiała zgłosić się i zarejestrować przez infolinie, internetowe konto pacjenta lub bezpośrednio u swojego lekarza rodzinnego. 

"Po takiej rejestracji dostaniecie państwo informację smsem, kiedy i gdzie trzeba się zgłosić na takie szczepienie. Dzień przed tym szczepieniem otrzymamy sms przypominający, tak, że od razu będziemy mieli ustalone te dwa terminy - na pierwsza dawkę i drugą" – mówił wiceminister.

Każde szczepienie będzie poprzedzone specjalną konsultacją lekarską. Dodatkowo medycy będą sprawdzać, czy danego dnia osoba jest gotowa do szczepienia i nie ma żadnych przeciwwskazań, jak chociażby wysoka gorączka. 

Wielu Polaków nie chce się szczepić, choć wśród nich jest spore grono osób, które deklarują możliwość zmiany zdania, jeśli się okaże, że szczepionka działa. Są wśród nich także ci, którzy boją się powikłań. Pozostaje czekać na to, aż rzeczywiście pojawią się efekty lub wręcz przeciwnie – nagle zaszczepionym wyrosną dodatkowe kończyny. 


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz Środa 30.12.2020