Kobiecy areszt na sprzedaż. Na szczęście pusty

Jeśli zawsze chciałeś spędzić noc w areszcie dla kobiet, to masz niepowtarzalną okazję. W Ostródzie został ogłoszony przetarg na zakup dawnego więzienia. Cena może nie jest zachęcająca, ale 80 cel to naprawdę niezły metraż.
areszt.JPG

Władze miasta zachęcają potencjalnych kupujących, przekonując, że okolica jest bardzo urokliwa. Do potencjalnych przedsiębiorców ma przemawiać także bliskość do molo, amfiteatru i położenie nieopodal centrum miasta. Burmistrz Ostródy jest przekonany, że położony nad jeziorem Drwęckim jest doskonałym obiektem pod inwestycję hotelową. 

CZYTAJ TAKŻE: KUP SOBIE PONIEMIECKI SCHRON. OFERTA ZA ZŁOTÓWKĘ

Cena wywoławcza to 1 673 000 złotych. Kupiec, który zdecyduje się wyłożyć taką kwotę, oprócz stuletniego budynku aresztu dostanie łącznie 9 obiektów, w które wliczają się szatnie, magazyn, agregatorownia, boks garażowy oraz wieża wartownicza, położonych na terenie 30 arów. W planie zagospodarowania przestrzennego działka jest przeznaczona pod usługi.  Areszt oraz warsztaty wzniesiono przed II wojną światową, jednak pierwsze zmianki o więzieniu pochodzą z 1900 roku. Wtedy też powstał nowy budynek sądu i z dokumentacji wynika, że tuż obok niego wznosiło się więzienie. Nie zachowała się jednak żadna dokumentacja ten temat historii pierwotnego budynku. Tuż po II wojnie światowej nieruchomość była siedzibą Urzędu Bezpieczeństwa.

W 1949 roku budynkom przywrócono pierwotną funkcję, jaką była izolacja przestępców. Od 1978 roku był to jedyny w województwie ośrodek przeznaczony wyłącznie dla kobiet.

Przetarg w siedzibie Starostwa Powiatowego odbędzie się dnia 12 sierpnia 2020 r. o godz. 10:00, przy ul. Jana III Sobieskiego 5, pokój nr 335.
Dodał(a): Adam Barabasz / fot. Służba Więzienna Piątek 12.06.2020