KITT i Knight Rider powracają

Pamiętasz Michaela Knighta i jego gadający samochód KITT? Właśnie wracają! Póki co w teaserze, bo zwiastunem filmu tego wideo raczej nazwać nie można. Jednak filmik niesamowicie podkręca apetyt na kolejną dawkę „Nieustraszonego”.
kitt.jpg

Jeden z kultowych seriali lat 80. ma szansę ponownie pojawić się na dużych ekranach. Po sieci krąży teaser filmu o nazwie „Knight Rider Heroes”, który przywołuje wspomnienia o „Nieustraszonym”, gnającym charakterystycznym Pontiakiem Trans Am z 1982 roku. Niewiele można z niego wywnioskować, a strona, do której odsyłają twórcy również niewiele odsłania. Filmik zdradza jedynie, że w produkcji pojawi się David Hasselhoff.
Zerknijcie:Michael Knight to weteran wojskowy, który został zwerbowany do Fundacji na Rzecz Prawa i Państwa (Foundation for Law and Government), kierowanej przez miliardera i filantropa Wiltona Knighta. Główny bohater został uratowany przez założyciela FLAG i dołącza się do walki ze złoczyńcami oraz pacyfikowaniem bandytów.

Knight pracuje w pojedynkę, mając ciągłą łączność ze swoją ekipą, która z ciężarówki-bazy zapewnia mu wsparcie logistyczne i merytoryczne. Nieocenioną pomocą jest wspomniany Pontiac. KITT (Knight Industries Two Thousand) to komputer osadzony w kultowym amerykańskim wozie, dający kupie blachy inteligencję, a nawet duszę. Często ratuje z opresji nadmiernie ryzykującego Michaela, który zachowuje się tak, bo wie, że może liczyć na wsparcie swojego czterokołowego przyjaciela.

„Nieustraszony” emitowany był w latach 1982 – 1986. Później reanimowano pomysł i serial pojawił się na przełomie 2008 i 2009 roku. Jednak ani remake serii, ani pełnometrażowy film z 1991 roku nie zebrał dobrych recenzji. Może dlatego głównej roli nie zagra już wyliniały David Hasselhoff, a przynajmniej tak sugeruje ujawniony filmik.
Dodał(a): Paweł Janusz Czwartek 17.12.2015