Kino na weekend „Świat w płomieniach”

Biały Dom kolejny raz jest opałach, a wraz z nim najważniejszy człowiek w Stanach Zjednoczonych. Dziarski prezydent i bohaterski ochroniarz stawiają czoła napastnikom.
swiat-otw.jpg


Reżyser „Świata w płomieniach”, Roland Emmerich, jest dość przewidywalny. Jego styl to heroiczne akcje ultra patriotycznych Amerykanów, wybuchy, katastrofy i kolejne wojny światowe, ale i dawka nieskomplikowanego humoru. Podobnie jest i w najnowszym filmie.

Biały Dom staje się obiektem ataku skrajnie prawicowych bojowników. Jednak tym razem wróg jest z własnego podwórka. Nie ma tu terrorystów w turbanach ani szpiegów Putina. Napastnicy reprezentują rodzimy przemysł zbrojeniowy i postanowili ukarać prezydenta USA za zakręcenie kurka z pieniędzmi, które spowodował swoją decyzją o wyprowadzeniu wojsk z Bliskiego Wschodu.

Gdy dochodzi do ataku, prezydent (Jamie Foxx) zdany jest na siebie oraz ochroniarza (Chaning Tatum), który akurat był w Białym Domu na rozmowie o pracę w Secret Service. Biegają po terenie siedziby prezydenta i robią totalną demolkę, pozostawiając budynek niemalże w gruzach. Będą również ganiać się ze złoczyńcami limuzyną głowy państwa. Zapowiada się więc ciekawa, lekka i niezobowiązująca akcja.


„Świat w płomieniach” („White House Down”)

Gatunek:
Akcja, dramat

Reżyseria:
Roland Emmerich

Scenariusz:
James Vanderbilt

Obsada:
Channing Tatum - John Cale
Jamie Foxx - Prezydent Sawyer
Maggie Gyllenhaal - Finnerty
Jason Clarke - Stenz
Richard Jenkins - Raphelson
Joey King - Emily Cale
James Woods - Walker
Nicolas Wright - Przewodnik Donnie

Polska premiera:
28 czerwca 2013Dodał(a): gianni Piątek 28.06.2013