Kieszonkowe dla dorosłych dzieci obowiązkowe. Jest wyrok!

A gdyby tak pozwać własnego ojca za to, że nie wypłaca ci kieszonkowego? To, że jesteś dorosły i powinieneś sam ogarniać własne finanse, nie jest dla sądu wystarczającym usprawiedliwieniem skąpych rodziców.
iStock-861254440.jpg

Do kuriozalnego procesu doszło w Turynie. 33-letnia kobieta wystąpiła do sądu przeciwko ojcu, który odmówił wypłacania jej comiesięcznego kieszonkowego w wysokości ponad 1100 złotych (260 euro).

Pozwany ojciec kilka lat wcześniej zaprzestał dawać córce pieniądze, ponieważ jak wyjaśnił – jest dorosła i wiedział, że pracuje. Dodał również, że nie ma oszczędności i nie potrafi znaleźć pracy.

Dla jego latorośli nie było to wystarczające wytłumaczenie. Młoda kobieta swój pozew argumentowała faktem, że po uzyskaniu dyplomu nie była w stanie znaleźć pracy, która pozwalałaby jej się samodzielnie utrzymać, ponieważ zarabiała 600 euro.

Obecnie jej pensja wynosi 786 euro, czyli ok. 3300 złotych, ale ta kwota również nie jest wystarczająca.

Sąd był jednak nieugięty i zdecydował, że ojciec musi wspierać dorosłe dziecko, dopóki nie osiągnie stabilizacji zawodowej i finansowej niezależności. Nie jest to odosobniony przypadek – we Włoszech ponad 1/3 trzydziestolatków otrzymuje comiesięczne finansowe wsparcie od rodziców.ZOBACZ TAKŻE: POZWOLILI SIĘ ZDRZEMNĄĆ PRACOWNIKOM. EFEKTY ZASKAKUJĄDodał(a): Adam Barabasz / fot. iStock Piątek 20.12.2019