Kiedy zacząć palić marihuanę?

Naukowcy z Montrealu odkryli wiek, w jakim najlepiej zacząć palić marihuanę. Nie jest wtedy ani za późno, ani za wcześnie.
jamnikt.jpg

Naukowcy z uniwersytetu w Montrealu przeprowadzili eksperyment, aby odkryć w jakim wieku najlepiej zacząć palić marihuanę. Jak się okazuje nie należy czekać do pełnoletniości, czy 21 lat, kiedy to w Stanach Zjednoczonych można legalnie kupować alkohol. Jeśli ktoś chce zacząć palić trawkę powinien to robić od 17 roku życia.

Według uzyskanych statystyk jeśli zacznie się palić mając 14 bądź mniej lat, istnieje duże prawdopodobieństwo, że porzucą oni szkołę i będą mieli problem z życiem społecznym. W badaniach określono wpływ marihuany na obszary mózgu odpowiedzialne za werbalną inteligencję i zdolności kognitywne, czyli umiejętność reagowania w sytuacjach nieprzewidywalnych.

Odpowiedzialna za badania Natalie Castellanos-Ryan odkryła jednocześnie, że ludzie, którzy wstrzymali się z wypaleniem pierwszego jointa do 17 roku życia, nie przejawiają w tych sferach żadnych zaburzeń. W testach wypadły tak samo, jak osoby, które nigdy nie sięgały po marihuanę.
sąd.jpg
W badaniach wzięło udział 294 nastolatków. Wybrano grupę, która składała się z 13-stolatków, 14-stolatków i 20-stolatków. Po przejściu przez kilka badań kognitywnych, poproszeni zostali o wypełnienie specjalnych ankiet, w których podawali jak wyglądały ich doświadczenia z miękkim narkotykiem.

U tych, którzy zaczęli wcześnie i nadużywali marihuany wykryto problemy z pamięcią krótkotrwałą. Czyli osoby te nie są w stanie zapamiętać podanego numeru telefonu, na tyle długo, aby go wykorzystać, bądź wypełnić tyle co usłyszanych instrukcji.Dodał(a): Mateusz Kryś Poniedziałek 11.05.2020