Kendrick Lamar remiksuje słynne klasyki

Kolaboracja marki Reebok Classic i ikony współczesnej muzyki Kendricka Lamara przyniosła długo wyczekiwany efekt w postaci nowej odsłony kultowych sneakersów Club C. Premiera butów zgrywa się z najnowszym albumem artysty, w którym on sam mierzy się z tematem niesprawiedliwości społecznej.
kendrick-otw.jpg

Ten sygnowany model Club C Capsule odzwierciedla ducha i nastrój towarzyszący Kendrickowi przy tworzeniu nowego albumu. Można w niej dostrzec motywy abstrakcyjne i anonimowość - silnie obecną we współczesnym świecie. Muzyka artysty jest głosem w dyskusji o braku równości w społeczeństwie, a dzięki ukrytym w tekstach silnym, prowokacyjnym przekazom zmusza słuchaczy do głębszych refleksji. Twórczość Kendricka Lamara to nowy nurt w muzyce. To silny, autorytatywny głos, który wyprowadza słuchaczy poza przyjęte schematy. Zachęca do poszukiwania głębszego znaczenia, a jednocześnie podkreśla jak ważne są jedność i pojednanie.

"Teraz, ważniejsze niż kiedykolwiek jest by jednostki współgrały razem, jako jeden organizm. Nowy model Club C to wezwanie do jedności oraz równości, które równocześnie motywuje ludzi do spojrzenia ponad powierzchnię i poszukiwania głębszego znaczenia. To jest dokładnie to co chciałbym robić ze swoją muzyką i teraz robię również z linią Club C"- stwierdza Kendrick.

Tak głębokie przekonania muzyka wpłynęły na jego kreację dla nowej linii Club C. Każdy element buta jest odrębną częścią większej całości, które w połączeniu tworzą mocną formę i skrywają tajemniczy przekaz, który wychodzi poza wszelkie ramy kultury sneakerowej. Tu detal ma kluczowe znaczenie.

kendrick-srod.jpg

* Marmurkowa tkanina i fason podeszwy podkreślają nieoczywisty charakter buta.

* Rozmyty, jakby po użyciu kwasu, biało-czarny wzór odnosi się do pojęcia równości w społeczeństwie.

* Czerwone elementy zdobiące język, panel boczny i wkładkę symbolizują siłę, moc i pasję, która jest nieodłącznym elementem twórczości Kendricka.

* Wyróżnione w logotypie litery „K” i „O” nawiązują do pseudonimu artysty i wraz z subtelnym brandingiem marki tworzą silną tożsamość linii Club C Capsule.

Reebok Classic x Kendrick Lamar Club C Capsule będą dostępne zarówno w szerokiej męskiej rozmiarówce, jak i dziecięcym rozmiarze od 13 stycznia 2017 r.
Dodał(a): ckm.pl / artykuł powstał przy współpracy z marką Reebok Czwartek 12.01.2017