Kara śmierci za dyskusję na Facebooku

30-latek z Pakistanu w trakcie rozmowy na Facebooku z agentem działającym pod przykrywką obraził Mahometa. Sąd skazał go na śmierć.
fejs.jpg

Sąd zajmujący się sprawami dotyczącymi terroryzmu w Pakistanie wydał wyrok w oparciu o komentarze publikowane na Facebooku przez pewnego 30-latka. Taimoo Raza został skazany na śmierć, przez to, że w dyskusji na portalu społecznościowym dał się ponieść emocjom i wygłosił uwagi „uwłaczające prorokowi, jego żonom i bliskim”.

Taimoo Raza w trakcie rozmowy z, jak się potem okazało, agentem antyterrorystycznym  działającym incognito, obraził Mahometa. Jego zachowanie zostało uznane za wywrotową działalność religijną. Dowody na popełnienie przestępstwa znaleziono na zabezpieczonym podczas aresztowania telefonie mężczyzny.

Według pakistańskiego prawa za popełnienie świętokradztwa grozi śmierć. Największemu wymiarowi kary podlega każde zachowanie, które w opinii sądu godzi w religię. 30-latek może odwoływać się do Sądu Najwyższego, ale raczej nie powinien liczyć na uchylenie wyroku.

Uważajcie więc co publikujecie na mediach społecznościowych, bo czasy bezkarności za wypisywanie różnych rzeczy na Facebooku minęły. Ba, nawet za lajkowanie komentarzy można usłyszeć wyrok skazujący, o czym świadczy przypadek pewnego Szwajcara.

Zobacz galerię dziewczyny króla InstagramaDodał(a): Paweł Zieleń Środa 14.06.2017