Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz

Akcja drugiego filmu o przygodach bohatera Marvela - Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz - rozgrywać się będzie bezpośrednio po wydarzeniach w Nowym Jorku. Premiera europejska będzie miała miejsce przed amerykańską – w marcu 2014 roku

kapitan ameryka 2Po wielkiej bitwie o Nowy Jork główny bohater, Steve Rogers znany jako Kapitan Ameryka, postanawia odejść z agencji S.H.I.E.L.D., by wieść spokojne życie w Waszyngtonie. Stara się przywyknąć do obecnego świata jednak łatwo nie jest. Tym bardziej, że jego sojusznicy zostają zaatakowani, a on czuje się w obowiązku, by im pomóc.

kapitan ameryka 2
Niefortunny bieg zdarzeń stawia Kapitana Amerykę (Chris Evans) w centrum ogólnoświatowego spisku. Z pomocą Czarnej Wdowy (Scarlett Johansson) rozprawia się z prześladowcami. Udaje im się również rozwikłać uknutą przez złoczyńców intrygę. Jednak to nie happy end, a dopiero początek wielkiej walki – z Zimowym Żołnierzem (Sebastian Stan). Na szczęście ekipę wzmacnia niezawodny Samuel Wilson, czyli Falcon (Anthony Mackie). W filmie pojawi się oczywiście Nick Fury (Samuel L. Jackson).

Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz - oficjalny polski zwiastunKapitan Ameryka: Zimowy żołnierz (Captain America: The Winter Soldier)

Reżyseria:
Anthony i Joe Russo

Scenariusz:
Christopher Markus, Stephen McFeely

Polska premiera:
28 marca 2014

Premiera w USA:
4 kwietnia 2014

kapitan ameryka 2

Dodał(a): gianni Piątek 08.11.2013