Już niedługo nowe obostrzenia. Dotkną aż 6 mln osób

Padają coraz to nowe rekordy odnośnie zakażenia koronawirusem. Z racji tak poważnej sytuacji, zdecydowano na ponowne wprowadzenie obostrzeń. Już o najbliższej soboty nowe przepisy dotkną aż 6 mln. osób. Sprawdź, czy to dotyczy i ciebie.
iStock-1202557009.jpg

Tak źle jeszcze nie było. Coraz więcej osób zaczyna chorować na COVID–19. Od soboty obowiązuje zaktualizowana lista miejsc, w których pojawią się obostrzenia. Aż 6 mlnosób będzie chodziło w maskach. W sferze czerwonej będą dwa powiaty, a w sferze żółtej 19. Te liczby najprawdopodobniej będą się zwiększać, wszystko zależy od zachorowań w najbliższym czasie.


Co oznacza znalezienie się w poszczególnych strefach? Jeśli chodzi o żółtą, osoby znajdujące się w miejscach oznaczonych w ten sposób będą musiały zasłaniać nos i usta także na świeżym powietrzu. Zredukowano również liczbę osób biorących udział w lokalnych imprezach, Jeśli chodzi o wesela i tego typu wydarzenia, limit gości zmniejszy się od 100 osób do 75. W sferze czerwonej także będzie trzeba nosić maseczki po wyjściu z domu, na imprezach będzie mogło się pojawić tylko 50 osób, a dodatkowo zostanie ograniczona działalność punktów gastronomicznych, barów i pubów – będą one czynne maksymalnie do godziny 22.

Sonda

Co sądzisz o ponownym wprowadzeniu obostrzeń?


Do tej pory prawie 94 tys. osób w Polsce zachorowało na koronawirusa. Ponad 2,5 tys. z tego powodu zmarło. Jak widać, zwiększenie swobód - po bardzo szybko ustanowionym pierwszym lockdownie - po kilku tygodniach spokoju spowodowało drastyczne zwiększenie zakażonych. Wpłynęło na to także nieodpowiedzialne zachowanie wielu osób. Niektórzy nie stosowali się do zaleceń i chodzili bez maseczek, a w Hiszpanii znaleźli się i tacy, co udawali nawet psa, by nie musieć zasłaniać ust i nowa.

Eksperci głowią się nad tym, czy niedługo cały kraj nie zostanie ponownie zamknięty. Niedawno przebiliśmy rekord 1 tys. zachorowań w ciągu dnia, a obecnie zbliżamy się do 2 tys. Zwiększa się także liczba dziennych zgonów na COVID–19. Lepiej zastosować się do obostrzeń i potraktować to poważnie, bo kolejny lockdown będzie tragedią dla polskiej gospodarki, a sami zamęczymy się pozamykani w domach.Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / istockphoto.com Czwartek 01.10.2020