Jumbo Hostel

Stary samolot można sprzedać na złom, wystawić na aukcję charytatywną lub jak Oscar Divs – zrobić w nim hostel
jumbo hostel


Kiedy w 2006 roku dowiedział się, że jeden ze statków powietrznych bankrutujących linii lotniczych jest na sprzedaż, nie wahał się ani chwili. Odkupił Boeinga 747-200 Jumbo i przerobił go na Jumbo Hostel. Uziemił go na stałe przy lotnisku Arlanda, nieopodal Sztokholmu.

jumbo hostel
Najbardziej oryginalny szwedzki hostel powstał na bazie Jumbo Jeta z 450 miejscami pasażerskimi. Obecnie możesz wybrać jedno z 76 miejsc do spania w którymś z 29 pokoi. Ceny zaczynają się od 200 złotych w pomieszczeniach zbiorczych i lądują na 800 złotych za nocleg w kokpicie pilotów z zachowanym oryginalnym wnętrzem. Oczywiście wstawiono tam łóżka. Inne wygody to płaski telewizor i bezprzewodowy internet na całym pokładzie. Dodatkowo zamieszczono tablice informacyjne o przylotach i odlotach z Arlandy.

jumbo hostel
Jumbo Hostel oferuje również pokój konferencyjny, gdzie można w niecodziennym otoczeniu rozwijać swoją kreatywność zespołowo.

jumbo hostel
Hostel otwarty jest 7 dni w tygodni, 24 godziny na dobę. Jeśli jesteś fascynatem awiacji lub przelotem pojawiłeś się w Szwecji, to będzie to miejsce dla ciebie idealne. No i zmniejszasz ryzyko zaspania na swój samolot. Bliżej bramek spał tylko Tom Hanks w filmie „Terminal”.

jumbo hostel
Dodał(a): gianni / fot. jumbostay.com Sobota 07.09.2013