Jakie gesty sprawiają, że wychodzimy na: profesjonalnych, sympatycznych, groźnych?

Mowa ciała i nasze gesty działają szybciej niż nasz mózg. Dlatego zanim zdążymy skłamać, nasza cielesność już mówi o nas wszystko. Da się to jednak "wyreżyserować".
iStock-1043744062.jpg

Natalia Hofman to specjalistka psychologii kłamstwa. Innymi słowy – ludzki wykrywacz kłamstw. Od lat studiuje ludzkie zachowanie, mowę ciała, rozszyfrowuje mimikę, gesty i szkoli z tego ludzi. Jest również psychologiem śledczym i pomaga wymiarowi sprawiedliwości w sprawach, gdzie trzeba zbadać, czy ktoś mija się z prawdą. Tym razem podpowiedziała nam w kilku kwestiach.

Jaką postawę przybrać na randce, jakie wykonywać wtedy gesty? Jakie gesty sprawiają, że wychodzimy na: profesjonalnych, sympatycznych, groźnych? Czy warto świadomie używać gestów, by kogoś do siebie przekonać? Jakich gestów unikać w rozmowach? Co oznacza eksponowanie krocza przez facetów podczas rozsiadania się?  Co oznacza podpieranie twarzy dwoma palcami, a co całą dłonią? Czy ziewanie jest oznaką stresu, czy po prostu niedotlenienia? na wszystkie te pytania znajdziesz odpowiedzi poniżej:

Nagranie pochodzi z rozmowy LIVE na naszym Instagramie: ckmpolska

ZOBACZ TAKŻE: Czy zawsze mówić partnerce, że dobrze wygląda? Spec od kłamstw wyjaśnia

ZOBACZ TAKŻE: Jak rozpoznać kłamcę? Psycholog śledcza odpowiada

ZOBACZ TAKŻE: Czy patrzenie w górę oznacza kłamstwo? Gesty, które nas zdradzają

ZOBACZ TAKŻE: Czy da się wykryć kłamstwo w messengerze?


Dodał(a): Paweł Jaśkowski Poniedziałek 27.04.2020