Jak walczyć z łysieniem, kiedy kosmetyki to już za mało?

Utrata włosów, ich przerzedzenie, powiększające się zakola to problemy, które dotykają przede wszystkim mężczyzn, powodując kompleksy, drastyczne obniżenie samooceny, a nawet stany depresyjne. Jak je powstrzymać?

jak zwalczyć łysienie1.jpg


Kiedy kolejny szampon, olejek czy farmaceutyk na porost włosów przestaje przynosić oczekiwane rezultaty, jedną z najlepszych, innowacyjnych metod, która gwarantuje trwały i estetyczny efekt, jest przeszczep włosów. Tłumaczymy, na czym polega transplantacja włosów na przykładzie metody Smart Graft.

Jakie są główne przyczyny łysienia?

Każdego dnia wypadają nam włosy (średnio tracimy ich do 100 dziennie) i jest to całkowicie naturalny proces. Jednak nadmierna utrata włosów czy widoczne przerzedzenie zwykle budzi spory niepokój i może oznaczać, że mamy do czynienia z łysieniem, z którym wiele osób nie potrafi się do końca pogodzić. Dlaczego tracimy bezpowrotnie włosy? Jakie są najczęstsze przyczyny ich wypadania? 

Otóż łysienie kobiet i mężczyzn może być wynikiem:

– zmian hormonalnych (np. zaburzenia pracy tarczycy),

– stanów chorobowych (np. nowotworów, infekcji skóry),

– blizn pooperacyjnych,

– silnego, długotrwałego stresu,

– uwarunkowań genetycznych i środowiskowych,

– przyjmowania niektórych leków,

– intensywnego odchudzania/ubogiej diety.

Istnieje wiele metod walki z tą chorobą. Jednak przyjmowanie preparatów na łysienie, stosowanie szeroko reklamowanych szamponów do włosów i wcierek daje niewystarczające, często mierne rezultaty. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna oferuje nowoczesne rozwiązania, dzięki którym odzyskanie dawnej fryzury i atrakcyjnego wyglądu naprawdę jest możliwe. Przeszczep włosów Smart Graft jest znacznie skuteczniejszy, niż przyjmowanie cudownych lekarstw i kosmetyków.

Przeszczep włosów Smart Graft – innowacyjny sposób na łysienie

Dla tych pacjentów, którzy nie chcą pogodzić się z łysieniem i znów móc cieszyć się piękną, bujną fryzurą, specjaliści wykonują mało inwazyjny przeszczep włosów Smart Graft dostępny m.in w warszawskiej Klinice Miracki. Na czym dokładnie polega ten zabieg? Najpierw lekarz w bardzo precyzyjny sposób pobiera włosy z danego obszaru skóry nie objętego łysieniem (a dokładniej pojedyncze zespoły mieszków włosowych – od 1 do 4), a następnie specjalista uzupełnia ubytki włosów w strategicznych miejscach za pomocą głowicy wyposażonej w igłę – równolegle kształtując linię nowych włosów. Mikroprzeszczepy przechowywane są w jałowym roztworze aż do chwili implantacji. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a więc bez bólu i dyskomfortu. W zależności od danego przypadku, pacjent spędza na fotelu zabiegowym od 4 do 7 godzin.

Jakie efekty daje przeszczep włosów metodą Smart Graft?

Jako że do przeszczepu wykorzystuje się włosy pacjenta, efekty zabiegu są bardzo naturalne – dzięki temu walczący z łysiną mogą na powrót cieszyć się gęstą fryzurą i lepszym samopoczuciem, zapominając o dotychczasowych kompleksach. Inne zalety przeszczepu włosów z użyciem technologii Smart Graft to:

– możliwość szybkiego powrotu do codziennej rutyny życia (już po tygodniu pacjent może wrócić do pracy i innych obowiązków),

– równomierne, symetryczne rozmieszczenie włosów,

– stosunkowo krótki czas gojenia skóry głowy,

– wysoka przeżywalność przeszczepionych włosów (do 98%),

– uzyskanie naturalnego efektu, bez nieestetycznych, widocznych blizn (co zdarza się przy użyciu tradycyjnej metody przeszczepu włosów, tzw. paskowej).

Transplantacja włosów metodą Smart Graft to idealne rozwiązanie dla tych z was, którzy chcą raz na zawsze pozbyć się problemu zakoli, łysienia, czy nadmiernego przerzedzenia włosów, czuć się dobrze i pewnie, przeglądając się każdego dnia w lustrze. Obecnie to jeden z najskuteczniejszych sposobów walki z łysieniem, który daje rewelacyjne rezultaty.

Dowiedz się więcej o przeszczepie włosów Smart Graft na stronie: http://klinikamiracki.pl/.

Materiał promocyjny


Dodał(a): Izabela Popko Sobota 28.09.2019