Jak usunąć tatuaż

Nie ma wyjścia – trzeba ciąć. Można też usuwać je papierem ściernym, heblem, kozikiem, pumeksem, tarka do jarzyn, albo – iść do specjalisty.

tatuaż


Sposoby na usunięcie tatuażu:


Rozciąganie
Najlepiej pozbyć się tatuażu za pomocą tzw. ekspanderów. „Ekspander, czyli rozciągacz, wprowadza się w okolicę tatuażu pod skórę– tłumaczy Dr Małgorzata Chomicka, specjalistka chirurgii plastycznej z AG Klinik, kliniki chirurgii estetycznej w Warszawie – Rozciąga on skórę wokół rysunku. Po kilku miesiącach ekspandery się usuwa, tatuaż wycina, a nadmiarem zdrowej tkanki pokrywa ubytek”. Zabieg wymaga kilku wizyt i od 3 do 5 tys. złotych. Tak, głupota kosztuje.


Wycinanki
Niektórzy lekarze wycinają tatuaż tak jak wycina się wrzód. W przypadku tej metody zawsze pozostaje blizna! Uwaga, zanim lekarz sięgnie po skalpel, poproś o znieczulenie. No, chyba, że od dziecka skakałeś na główkę do pustego basenu.


Ide na całość!
Jeżeli tatuaże pokryły całe twe ciało, łącznie z filutkiem, musiałbyś być cholernym twardzielem, żeby zdecydować na usuwanie ich za pomocą powyższych metod. W takim przypadku zdecyduj się na zabieg przy użyciu lasera, który wyciągnie ze skóry barwnik. Ale i ta metoda ma wady: tam, gdzie miałeś malunek, zostają ślady.
Dodał(a): ckm Wtorek 20.09.2011