Jak skoczyć do sklepu

Skakać do sklepu (zwłaszcza monopolowego) każdy lubi. Zanim jednak to zrobisz, dowiedz się, jak robić to fachowo.

iStock_17194216_SMALL.jpg

Sposób spadochroniarski

Udaj się do lekarza medycyny lotniczej po zaświadczenie, iż mozesz skakać ze spadochronem (zapłacisz ok. 150 zł). Następnie wykup kurs spadochroniarski (od jedynych 600 zł) i pomyśl o zakupie sprzętu. Za spadochron tzw. średniej prędkości typu Piddy zapłacisz ok. 19 000 zł. Teraz wyczarteruj awionetkę (możesz takową znaleźć już za ok. 5000 zł) i skacz.
- Nad ziemią przejdź do lotu poziomego, celuj w sklepowe drzwi. Tuż przed nimi wypnij się ze spadochronu i siłą rozpędu wskocz do sklepu — radzi Andrzej Talenik, instruktor spadochronowy ze Skydive. Jeśli zie wycelujesz, potłuczesz się o mur.
Koszt: 24 750 zł + twoje zakupy w sklepie

Sposób bandżidżampingowy
W specjalistycznym sklepie zdobądź linę bungee z gumowych włókien (ok. 4000 zł) z taśmą mocującą. Jeden koniec liny przytwierdź do dachu budynku, w którym znajduje się sklep, a taśmą mocującą owiń nogi. Gotowe? Skacz! 
- Sztuka polega na przejściu z pionowego opadania w ruch wahadłowy na wysokości drzwi – mówi Bogdan Kopka z Cenlrum Sportów Ekstremalnych Gul. Jeżeli źle dobierzesz długość liny, zostanie z ciebie mokra plama.
Koszt: 6000 zł + wydatki na alkohol

Sposób cyrkowy
W odległości ok. 24 metrów od sklepu ustaw trampolinę, czyli tzw. batutę (wydatek ok. 450 zł). Nastepnie weź rozbieg i skacz. Jak zaznaczają akrobaci cyrkowi, bezkolizyjne trafienie z trampoliny w drzwi o wymiarach 2 x 2 m z powinno ci się udać (na trzeźwo) już po jednym dniu intensywnych ćwiczeń.
Koszt: 450 zł + piwo, wódka, wino itp.

Sposób olimpijski
Przyjrzyj się telewizyjnym transmisjom ze skoków w dal. Następnie sprawdź, czy w drzwiach twojego sklepu jest zamontowany odpowiedni próg (122 x 20 cm). Jeżeli nie, zleć jego wykonanie i montaż firmie budowlanej (sprawdziliśmy: można dogadać się już na kwotę 800 zł). Twój sukces będzie zależał od szybkiego rozbiegu i siły odbicia
– Weź rozbieg, na progu odbij się z silniejszej nogi i po prostu skacz, wyrzucając obie nogi do przodu – radzi Pawel Raszyński, trener lekkiej atletyki.
Koszt: 800 zł + wydatki przy kasie

UWAGA: Przedstawione sposoby są ekstremalne, kosztowne, a w dodatku niebezpieczne. Dlatego jeśli troszczysz się o swe zdrowie i życie, proponujemy raczej skok do sklepu internetowego.

Pamiętaj także, iż skok do zamkniętego sklepu grozi bardzo niebezpiecznym dla zdrowia i życia zderzeniem z roletą przeciwwłamaniową lub kratą, a w najgorszym wypadku - szybą.

Jeżeli jesteś już po zakupach w monopolowym, zobacz naszą galerię i stwierdź, czy pięknym dziewczynom do twarzy z alkoholem:


Dodał(a): Michał Jośko Wtorek 18.10.2016