Jak się golić golarką elektryczną – podstawowe zasady

Lekki, dwu-trzydniowy zarost w niektórych sytuacjach może dodawać mężczyznom niebywałego uroku i tak zwanego „pazura”.

es-lt6n_feature_local_pl_2-1-1_01.jpg

 Warto jednak podkreślić – w niektórych. Raczej nie należą do nich spotkanie służbowe z arcyważnym klientem czy też spotkanie zapoznawcze z przyszłymi teściami... Bardzo często praca wymaga od mężczyzny nienagannego wyglądu, a jednym z jego elementów jest gładko i fachowo ogolona twarz – chyba że dany mężczyzna jest właścicielem odpowiednio pielęgnowanej brody.

Dawno, dawno temu…

Myślisz, że golenie zarostu to jeden z nowszych „wynalazków”? Jeśli tak, jesteś w błędzie! Otóż początki golenia sięgają… epoki brązu! Malowidła naścienne pokazują, że ówcześni mężczyźni golili się muszlami czy zębami rekina. Niezbyt atrakcyjna perspektywa? Na szczęście obecnie jest o wiele prościej, ponieważ panów w zasadzie wyręcza elektryczna maszynka do golenia. To dzięki niej golenie na sucho jest możliwe i zyskało już wielką popularność – choć oczywiście golenie na mokro także ma swoich zwolenników. Maszynka elektryczna do golenia bez wątpienia jest największym sprzymierzeńcem mężczyzn, bowiem z jej pomocą mogą zadbać o doskonałą prezencję.

lt6n_model1_gallery_03.jpg


Niekwestionowane zalety maszynki elektrycznej

Jak się golić golarką elektryczną? Nie jest to żaden nadmiernie skomplikowany problem, gdyż nowoczesne maszynki elektryczne do golenia są niebywale intuicyjne w obsłudze - aczkolwiek przed pierwszym goleniem warto zapoznać się z instrukcją dołączoną do maszynki. Właściwe jej użytkowanie gwarantuje nie tylko dokładnie ogoloną twarz, ale również uniknięcie typowych problemów, które towarzyszą mężczyznom po goleniu. 

Dlaczego warto wybrać takie urządzenie jak elektryczna maszynka do golenia? Po pierwsze dlatego, że zapewnia ona szybkie, dokładne i bezbolesne usuwanie zarostu, który jest ścierany przez odpowiednio wyprofilowane głowice. To nie jedyne zalety, jakimi cechują się elektryczne maszynki do golenia. Jest to to idealne urządzenie dla mężczyzn, którym zależy na czasie – wystarczy zaledwie kilka ruchów, aby uzyskać upragniony efekt.

Komu jeszcze golenie maszynką elektryczną jest szczególnie polecane? Oczywiście tym, którzy chcą uniknąć nieestetycznych zacięć na twarzy, jak również panom, którzy borykają się z problemami z cerą. Zwykłe ostrze, w połączeniu z nieumiejętnym jego obsługiwaniem, mogłoby dodatkowo pogłębić owe problemy. Golenie maszynką elektryczną ma również tą zaletę, że można stosować ją w podróży czy nawet w toalecie na dworcu.

es-lt6n-product_main_pictureglobal-1_pl_pl.jpg

Golenie na mokro czy na sucho?

Tradycyjne, znane już od wieków, a rozpowszechnione w 1740 roku golenie na mokro, kiedyś za pomocą brzytwy, obecnie za sprawą maszynki do golenia, również ma wielu zwolenników. Dla wielu mężczyzn jest to swoisty rytuał, od którego rozpoczynają każdy dzień – jeśli tylko czas pozwala. Cenią oni sobie golenie na mokro zwykłymi maszynkami, ponieważ jest ono precyzyjne i dokładne. Minusem z pewnością są natomiast wspomniane już wcześniej możliwe skaleczenia. Golenie na mokro wymaga również więcej zaangażowania i umiejętności – należy najpierw dokładnie umyć twarz ciepłą wodą i żelem, bo ten prosty zabieg znacznie zmiękczy zarost i tym samym ułatwi golenie. Dopiero wówczas można rozprowadzić odpowiedni krem do golenia i przystąpić do czynności golenia.

Jak się jednak okazuje, obecne, nowoczesne elektryczne maszynki do golenia pozwalają nie tylko na golenie na sucho, ale także na mokro. Doskonałym przykładem takiego sprzętu jest golarka akumulatorowa ES-LT6N, trzyostrzowa, z głowicą Multi-Flex 3D od znanej z wysokiej jakości produktów firmy Panasonic. Jest to świetne rozwiązanie dla „tradycjonalistów”, którzy nadal mogą wykonywać swój codzienny rytuał, zyskując jednocześnie o wiele większy komfort i bezpieczeństwo.

Po zakończeniu golenia zawsze zastosuj balsam po goleniu, który pozwoli złagodzić podrażnienia i zdezynfekuje skórę. Ostatnim, ale wcale nie najmniej istotnym elementem, jest odpowiednie zadbanie o sprzęt, czyli mówiąc krótko - jego umycie!


Dodał(a): materiał partnera Poniedziałek 19.12.2016