Jak przepraszać, by kobieta ci wybaczyła

Nie wyniosłeś śmieci od tygodnia, twoje skarpetki znalazły się ostatnio w zmywarce, a choinka wciąż stoi w salonie mimo że zaraz Wielkanoc? Istnieje duże prawdopodobieństwo, że twoja kobieta nie będzie z tego zadowolona i może się na ciebie wściec. Co zatem zrobić jeśli już do tego dojdzie? Jak ją udobruchać i przeprosić? Znamy kilka dobrych odpowiedzi na te pytania.
indeks.jpg

Przepraszanie kobiet nie jest łatwe z dwóch głównych powodów. Po pierwsze, przez męską dumę, która nie pozwala nam przyznać się do swoich błędów, a po drugie, przez same panie, które dość często nie widzą powodu, by wyjaśnić nam, dlaczego tak właściwie się obraziły, i rozwiązują sprawę mówiąc sakramentalne: „domyśl się”. A jak wiadomo, w dziejach ludzkości nie było jeszcze faceta, co by się sam domyślił.

Na potrzeby tego tekstu załóżmy jednak hipotetyczną sytuację: ty doskonale wiesz, co przeskrobałeś albo dowiedziałeś się tego od swojej dziewczyny, schowałeś już swoją dumę do kieszeni i teraz chcesz szczerze przeprosić za swoje winy. Ale że sami jesteśmy facetami (w większości singlami), więc nasze rady siłą rzeczy mogłyby nie zadziałać. Dlatego też postanowiliśmy zapytać nasze koleżanki z kobiecych redakcji, o to, jak wyglądają ich wymarzone przeprosiny.

Jak przeprosić dziewczynę
Kwiaty, czekoladki i jeszcze raz drobne upominki – takie odpowiedzi padały dość często. Przy czym nieistotny jest rodzaj kwiatków (choć czerwone róże nigdy nie będą złe), smak czekoladek czy rodzaj upominku, a sposób jego (ich?) wręczenia. Wiadomo, można zrobić to osobiście, ale znacznie efektowniejszym i, co ważniejsze, efektywniejszym sposobem jest przesłanie np. bukietu do miejsca pracy twojej dziewczyny. Oczywiście musi być do niego dołączony drobny liścik, w którym najpierw powinieneś przeprosić, a potem możesz dorzucić jeszcze kilka sprośnych obietnic na wieczór lub zawrzeć propozycję wyjścia do kina,= czy na kolację. Oczywiście ty stawiasz. No i pamiętaj, żeby się podpisać.

Powyższy pomysł wymaga jednak zaangażowania środków i pewnej finezji. Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy, mamy dla ciebie darmowy sposób, ale wcale nie łatwiejszy – posprzątaj mieszkanie. Tak, dokładnie to powiedziały nasze koleżanki. Sprzątnij chałupę (lub od biedy wybierz sobie któreś pomieszczenie), kiedy ona będzie w pracy lub gdzieś wyjdzie wieczorem. Gdy wróci, niech zastanie wasz kwadrat w idealnym stanie. A wtedy, możesz być tego pewien, oniemieje z radości i w mig puści w zapomnienie wszystkie twoje przewinienia. Alternatywnie możesz też samodzielnie przygotować dla niej kolację (nie, nie chodzi o zamówienie kebaba albo pizzy).

To, co w tym wszystkim jest jednak absolutnie kluczowe to fakt, że musisz użyć słowa „przepraszam”. Nie musisz padać na kolana i błagać o wybaczenie, ale ważne byś wypowiedział to jedno magiczne słowo, które pokaże, że naprawdę schowałeś swoją dumę w kieszeń. Wtedy winy na pewno zostaną ci odpuszczone, a seks na zgodę będzie najlepszym tego dowodem.

Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. istockphoto.com Poniedziałek 25.02.2019