Jak polubić swoją pracę. Proste wskazówki

Czasami naprawdę nie chce się iść do pracy. Wolimy dłużej pospać albo zamiast tego posiedzieć z kumplami lub poświęcić czas rodzinie. Kolejne godziny w firmie kojarzą ci się z czymś, co niekoniecznie lubisz, ale musisz tolerować? Przygotowaliśmy dzisiaj kilka prostych wskazówek, aby twoja praca stała się przyjemnością.
iStock-1176842849.jpg

Odliczanie do końca zmiany nigdy nikomu nie wychodzi na dobre. Możesz to w prosty sposób zmienić – tak, by rano wstawać równo z budzikiem i nie męczyć się z myślą, że znów trzeba iść do roboty. Według firmy doradczo-szkoleniowej House of Skills, wystarczy kilka prostych tricków. Wybraliśmy dla was najskuteczniejsze.

POSTAW NA ROZWÓJ
Spróbuj porozmawiać z szefem o swojej pracy i powiedz, że chciałbyś poszerzyć swoje kompetencje. Często organizowane są kursy dla pracowników, które częściowo finansuje Unia Europejska. Tym sposobem poczujesz, że się rozwijasz i robisz coś więcej, niż tylko męczenie się w zamian za wypłatę. Ma to też swój dodatkowy plus. Gdy okaże się, że chcesz zmienić pracę, zawsze taka pozycja lepiej wygląda w twoim CV.

POMYŚL, CO MOŻESZ ZROBIĆ DLA FIRMY
Tak tak, miało być o tym, co możesz zrobić dla siebie, a tu nagle piszemy o tym, co praca może dostać od ciebie. Wbrew pozorom to świetna rada, by odnaleźć sens w swoich zawodowych obowiązkach. Postaraj się aktywnie uczestniczyć w życiu firmy, oferuj swoją pomoc kiedy wiesz, że jesteś w stanie lepiej sobie z czymś poradzić – takie zachowania sprawią, że zostaniesz doceniony przez szefa i sam poczujesz się lepiej wiedząc, że jesteś ważną osobą w firmie.

POSTARAJ SIĘ O WYRÓŻNIENIA
Nie ma chyba człowieka, który nie lubi słuchać komplementów na temat rzeczy, którą stworzył. Kiedy twoja praca zostanie doceniona, z pewnością poczujesz się lepiej. Tutaj także istotna jest kwestia poczucia ważności. Zgłaszaj się do ciekawych projektów, które nawet wykraczają poza twoje obowiązki. Podchodź poważnie nawet do pozornie prostych zadań i pokazuj swoje zaangażowanie.To zawsze jest doceniane przez współpracowników i szefa. Posiadanie określonego celu zawodowego, którego droga usłana jest komplementami, to recepta na czerpanie przyjemności z obowiązków.

MUSISZ WIDZIEĆ BEZPOŚREDNI EFEKT SWOICH DZIAŁAŃ
Maile, które właśnie wysłałeś, przyczyniły się do pozyskania kilku nowych klientów – to byłoby satysfakcjonujące, prawda? Ważne jest to, aby widzieć swoje działanie. Oczywiście możesz podejmować się każdej pracy, ale jaki to ma sens, kiedy nawet nie wiesz, czy to jakkolwiek wpłynęło na działania firmy? Świadomość, że twoja praca przynosi natychmiastowe efekty jest niezwykle budująca. Czasami potrzebujemy tylko informacji, że bez nas coś by zwyczajnie nie poszło i już czujemy się lepiej.

Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / istockphoto.com Czwartek 24.09.2020