Jak Polacy korzystają z internetu?

Czy też jesteś uzależniony od internetu? Najnowsza ankieta pokazuje, że co szósty Polak nie wyobraża sobie dnia bez dostępu do sieci.

1.jpg


W SKRÓCIE:

W 80,4% gospodarstw domowych w Polsce jest dostęp do internetu. Inea sprawdziła co nasi rodacy robią w sieci. Ponad 90% wykorzystuje sieć, aby utrzymywać kontakt z bliskimi. W gronie rodziny i przyjaciół 49,3% najbardziej lubi oglądać serial. Do podtrzymania więzi z osobami na których im zależy 70% wybiera telefon, a 52,8% badanych serwisy społecznościowe.

Sonda

W internecie...

PEŁNA WERSJA:
Według danych GUS na rok 2016, dostęp do sieci posiada 80,4 procent gospodarstw domowych. Multimedialny operator telekomunikacyjny INEA postanowił sprawdzić w jaki sposób Polacy spędzają czas w internecie. Jak się okazało, 91,2 procent użytkowników jest online głównie po to, aby utrzymywać kontakt z bliskimi. Z tego 52,7 procent uważa, że ważną rolę w ich relacjach z rodziną wciąż odgrywają realne spotkania, których różnego rodzaju media społecznościowe nie są w stanie zastąpić, a gdyby nie sieć to 40 procent badanych rzadziej utrzymywałoby łączność z krewnymi i przyjaciółmi.

Ankietowani otrzymali zestaw pytań:
Czy wylogowanie się z sieci na dłuższy czas jest dla ciebie problemem?

38,3% - nie ma problemu z niekorzystaniem z internetu przez dłuższy czas, jak na przykład w weekend, czy podczas urlopu
37,3% - osób jest w sieci bez przerwy
16,8% - nie wyobraża sobie dnia bez bycia online.


Jak kontaktujesz się z bliskimi?
70% - za pomocą telefonu
55% - SMS-y
52,8% - serwisy społecznościowe typu Facebook.
44% - komunikatory internetowe.

Jak korzystasz z internetu z bliskimi?
49,3% - ogląda filmy i seriale
46,3% - robi zakupy, albo szuka zniżek
55,3% - słucha muzyki
1.png
Trochę nas dziwi, że w badaniach nie uwzględniono oglądania porno. Z innej ankiety wynika, że również jest to rzecz, którą Polacy lubią robić. Niekoniecznie z bliskimi.
Dodał(a): Paweł Zieleń / fot.: Inea Wtorek 04.04.2017