Jak pić piwo przez cały rok

Ciągle słyszysz od swojej kobiety, że pijesz za dużo browara? Wymyśliliśmy rozwiązanie dla tysięcy facetów!
piwo świętojańskie


Od dziś pijesz piwo od święta. Spokojnie, my nadal jesteśmy po twojej stronie. Na półkach w sklepie znaleźliśmy ostatnio Piwo Świętojańskie. To nowa seria ze stajni Okocim. Lekkie i orzeźwiające idealnie ugasiło pragnienie i zachęciło do wgryzienia się w okoliczności jego powstania. Ten trunek to specjalny wypust browaru, który ma w planach jeszcze trzy inne odmiany piwa sezonowego.
piwo świętojańskie
Piwo Świętojańskie – niefiltrowane, jasne, o delikatnym smaku – idealnie ugasi pragnienie i nie zmęczy. Świetne do grilla – w parze z dużą ilością mięsiwa, nie dobije żołądka. Wypuszczane w maju i czerwcu.

Piwo Dożynkowe – świętuj nim zbiór plonów, inaczej nieurodzaj spowoduje wzrost cen zboża, paliwa i franka szwajcarskiego, w którym być może masz kredyt. Niepasteryzowane i mocno chmielowe „złoto” wypróbujesz w okresie sierpień – wrzesień.

Piwo Świąteczne – to idealny browar na zimę. Miks portera z piwem jasnym, doprawiony aromatami korzennymi. Na kulik, przed kominek, bez okazji – jesteś usprawiedliwiony. Uzbrój sie w cierpliwość – będzie dostępne w listopadzie i grudniu.

Piwo Wielkanocne – kolejne święto – kolejna okazja żeby zadbać o swoje zdrowie piwem, wszak zawiera ono kilkadziesiąt witamin i związków chemicznych niezbędnych do życia. Kwestię przyjmowanych ilości tychże „lekarstw” pozostawiamy już tobie. Ta ciemna odmiana piwa jest bardzo wyrazista dzięki wysokiej zawartości ekstraktu oraz czterech różnych słodów. Poluj na nie w lutym i w marcu.

To pierwsza seria piw sezonowych w Polsce. Co prawda w swej długiej historii Okocim ma okres, kiedy wypuszczano Świętojańskie i Świąteczne, ale czterech różnych odmian na inną porę roku, nie warzył jeszcze żaden browar.

Ujęło nas to, że Okocim dba o różnorodność, dopasowując się do naszego podniebienia w zależności od pory roku i z niecierpliwością czekamy na Piwo Dożynkowe. W międzyczasie sączymy zapas Świętojańskiego, bo tylko utrzymując odpowiednie zaopatrzenie swojego barku, unikniesz przestojów między poszczególnymi wypustami i święta będziesz miał przez okrągły rok!

A na złoty trunek najlepiej się wybrać do chędogiego piwozdroju, tam można się napić browara w sposób cywilizowany:Dodał(a): gianni Wtorek 21.05.2013