Jak nosić dres

Wygodny ciuch stworzony, aby olśniewał zarówno w wielkomiejskim supermarkecie, salonach władzy, jak i na wiejskiej potańcówce.
Jak nosić dres

1.
Dresy nosili do niedawna głównie sportowcy oraz bywalcy siłowni. Odkąd jednak w ciuchach firmy Everlast wystąpił w telewizji taki autorytet moralny, jak eksminister Zbigniew Wassermann, luźne, sportowe ubrania zostały nobilitowane i przestały być tematem żartów. -Niestety, miłośników wkładania dresowych kompletów na każdą okazję muszę zmartwić - są dozwolone wyłącznie podczas joggingu albo w drodze na siłownię - zaznacza stylistka Monika Grzeszczyk. I to nawet jeśli jest to Adidas, Nike, Reebok czy Dolce & Gabbana, Versace, Lacoste i Gucci.

2. Wykorzystanie części dresu - czyli osobno bluzy lub spodni - jest już jak najmilej widziane i modne. Czy to bawełniane, czy szeleszczące „kreszowe” mogą być elementem modnego, wysmakowanego ubioru.  -Są cenione i lubiane przez największych kreatorów mody. Lecz koniecznie muszą być przełamane mniej sportowymi elementami! - dodaje pani Monika.

3. Czym na przykład? Oto modne w tym sezonie kombinacje. -Włóż dresowe spodnie z lampasami do ciężkich, wysokich butów motocyklowych. Na górę polecam bluzkę z długim rękawem i płaszcz. Albo, na odwrót, dresowa bluza połączona z eleganckimi spodniami w kant albo krótkimi bojówkami oraz koszulą bądź koszulką polo. To pomoże złamać „zbytnią sportowość” - doradza nasza modowa specjalistka.

4. W tym sezonie lepiej unikaj zbyt krzykliwych kolorów dresu. Najbardziej trendy są ubrania stonowane, monochromatyczne, np. wszelakie odcienie szarości i czerń.

5. A jak ma się sprawa z logo? Według naszej znawczyni mody zdecydowanie lepiej widziane będą ubrania z dyskretnymi znaczkami. A jeśli nazwa producenta ma już być wielka, także nie powinna rzucać się w oczy z kilometra, najlepiej żeby była w kolorze zbliżonym do reszty bluzy.

Sonda

Nieodłączny atrybut dresu


-Jeśli chodzi o nakrycia głowy pasujące do dresów, to w tym sezonie zamiast nieśmiertelnych trakerek, czyli czapeczek z daszkiem i siateczką, proponuję klasyczne, pełne bejsbolówki - instruuje pani Grzeszczyk. W kwestii butów bardzo kiepskim wyborem okazu ją się „kosmiczne” koszykarskie modele. Postaw na reedycje obuwia z lat 70. i 80. ub. wieku albo klasyczne trampki.

7. Teraz czas na dodatki do sportowych strojów. O ile nie jesteś czarnoskórym mieszkańcem Bronxu, biżuterię do dresu powinieneś dobierać bardzo ostrożnie. Na obciach narażają cię szczególnie ozdoby złote i ciężkie. Samobójstwem towarzyskim jest zakładanie do dresu eleganckiego zegarka na skórzanym pasku!

8. Na zakończenie rzecz chyba niezbyt oczywista na polskich ulicach - nie ma niczego gorszego niż tzw. opinacze, czyli spodnie dresowe z nogawkami zapinanymi na napy. Wstydem jest również noszenie wszelkiego rodzaju podróbek markowych dresów. -Chyba że mamy do czynienia z pastiszem znanych marek, ale to też mocno ryzykowne - podsumowuje pani Monika Grzeszczyk.

Dodał(a): Michał Jośko Wtorek 26.04.2011