Jak grać w alko-Wiedźmina? Fan serialu stworzył instrukcję

Wiadomo, że każdy powód dobry, żeby się napić, dlatego fan netflixowego „Wiedźmina” stworzył alkoholową grę, która jest ściśle związana z fabułą serialu na podstawie powieści Andrzeja Sapkowskiego.
wiedzmin.jpg

Każdy, kto choć raz zagrał w alkochińczyka wie, że jest to doskonały sposób na rozkręcenie nawet najgorszej imprezy. I choć idea pijackich gier zawsze opiera się na tej samej zasadzie, czyli wprowadzanie się w stan upojenia, to liczba scenariuszy i motywów do wykorzystania jest ograniczona wyłącznie wyobraźnią uczestników rozgrywki.

Po międzynarodowym sukcesie serialu z udziałem Henry’ego Cavilla powstanie alko-Wiedźmina było jedynie kwestią czasu. Heroiczny trud stworzenia zasad nowej gry przyjął na klatę użytkownik portalu Reddit o nicku weareallmadhere9. Czego będziesz potrzebował? Alkoholu, dostępu do serialu i dobrego towarzystwa.

Przebieg gry reguluje fabuła serialu – oznacza to, że uczestnicy rozgrywki są zobowiązani do wykonania konkretnych czynności powiązanych z przebiegiem akcji na ekranie np. uczestnicy zabawy muszą zrobić łyk alkoholu za każdym razem, gdy bohaterowie użyją słowa przeznaczenie (skrupulatni fani serialu policzyli, że w każdym odcinku to słowo pada cztery razy). 

Pozostałe wytyczne:

Robisz łyka, gdy:
Geralt mówi "hmm" albo jęczy
Geralt łypie
Mówi do Płotki albo o Płotce
Yen rzuca zaklęcie
Jaskier śpiewa
Na ekranie pojawiają się piersi

Robisz dużego łyka, jeśli:
Geralt zostaje ranny
Ciri biegnie
Na ekranie widać pocałunek
Geralt czaruje

Pij do dna, kiedy: 
ginie jakieś monstrum (jedno danego typu)

Jaskier śpiewa

Biorąc pod uwagę, że 1. sezon składa się z 8 odcinków, to przestrzeganie wszystkich reguł może doprowadzić do urwanego filmu i to niekoniecznie tego na ekranie. 

ZOBACZ TAKŻE: ZAMEK Z WIEDŹMINA LEŻY W POLSCE. ZGADNIESZ KTÓRY?


 


Dodał(a): Adam Barabasz / fot. materiały prasowe Netflix Środa 15.01.2020