Jak dobrać odpowiedni garnitur?

Dobrze dobrany garnitur to nie tylko nienaganny wygląd, ale przede wszystkim komfort i poczucie pewności siebie. Dzięki temu każda poważniejsza okazja czy spotkanie biznesowe przestanie kojarzyć się z niewygodą.

businessman-in-suit-pnmv7pw.jpg

Zakup odpowiedniego garnituru kojarzy nam się przede wszystkim ze żmudnymi przygotowaniami do ślubu. To właśnie wtedy, zarówno Pan Młody, jak i Panna Młoda chcą wyglądać najlepiej i czuć się pewnie w swoich kreacjach. Dobrze skrojony garnitur powinien jednak towarzyszyć mężczyźnie nie tylko w tym jednym dniu, bo warto podkreślić nim ważność różnych sytuacji również na co dzień. Jest wiele okazji, w których to właśnie elegancki zestaw z marynarką podkreśla męskość, powagę, kunszt i zobowiązanie względem postawionego zadania.

Co kryje się pod stwierdzeniem modny garnitur? Dlaczego model szyty na miarę to dobry pomysł?

To przede wszystkim zestaw subiektywnych odczuć i poglądów na temat tego, jak powinien prezentować się kultowy, męski zestaw ubrania wizytowego, biznesowego lub okolicznościowego. Na modny garnitur składają się odpowiedniej długości spodnie oraz marynarka, która zarówno na ramionach, jak i na plecach, czy w talii leży tak, by eksponować to, co najlepsze w naszej sylwetce.

W praktyce wygląda to mniej więcej tak, że rzadko się zdarza, by konkretny zestaw garniturowy pasował idealnie. Dopiero po poprawkach krawieckich lub dzięki pomocy krawca tworzy się wygodny i elegancki zestaw, będący jednocześnie dobrym kamuflażem dla niedoskonałości męskiej sylwetki.

Po wykonanych przeróbkach garnitur powinien rozwiązywać wiele mankamentów męskiej sylwetki i jednocześnie zawierać modne stylistyczne rozwiązania. Często się przecież zdarza, że ramiona u konkretnego pana są wąskie, a talia jest nieproporcjonalnie szeroka. Odpowiedzią na te problemy będzie garnitur z założenia uszyty na miarę.

Dobrze skrojony garnitur, czyli jakie kolory, materiał i fason?

Najczęściej i najchętniej dobieranym fasonem wygodnego męskiego garnituru będzie model dwuczęściowy, czyli komplet składający się z marynarki oraz spodni. Zestaw trzyczęściowy, czyli garnitur dopełniony kamizelką to opcja dedykowana np. weselom, ale nosi się ją zdecydowanie rzadziej. Marynarkę z dwuczęściowego kompletu możemy nosić z innymi wizytowymi spodniami, dopasowując zestaw do okazji i okoliczności bądź charakteru spotkania.

Modny garnitur męski powinien mieć ciekawą kolorystykę. Dobrze sprawdza się tutaj kolor niebieski, ale uwaga! Im będzie on ciemniejszy i bardziej stonowany, tym wyższa będzie formalność naszego stroju. Zatem wybierając modny garnitur, np. na wesele, trzymajmy się odcienia granatu lub ciemnego grafitu. Innym ciekawym modelem garnituru, który staje się coraz bardziej popularny w ostatnich sezonach, jest ten w stylu boho, utrzymany w delikatnej szarości z odpowiednio zaakcentowanymi dodatkami.

Jeśli modny garnitur ma być lekki i przewiewny, warto zadbać o jego wykonanie np. z niższej gramatury wełny i bez podszewki.

Zastanawiasz się, czy Twój modny garnitur leży dobrze? Zwróć uwagę na długość nogawki. Prawidłowo uszyte spodnie sięgają takiej długości, przy której nogawka łamie się tylko raz na obuwiu. Ważne jest także odpowiednie wykonanie marynarki. Zapinamy ją tylko na jeden guzik, a to może spowodować nietypowe ułożenie modelu, czy to na linii ramion, czy w talii. Nie ma mowy o tym, by dobrze dobrany garnitur załamywał się w talii czy sprawiał wrażenie zbyt ciasnego. Każdy mężczyzna ma się w nim czuć, jak w swojej drugiej skórze! Na zdjęciach garniturów z Milermenswear.com można podejrzeć, jak to powinno wyglądać, w zależności od wielu okazji. 

Artykuł sponsorowany


Dodał(a): Izabela Popko Czwartek 01.07.2021