Jak dobrać elektryczną golarkę do swoich potrzeb

Jeśli zdecydowałeś się na maszynkę elektryczną, to przed zakupem odpowiedz sobie na kilka pytań. Wtedy wybór stanie się znacznie łatwiejszy.
iStock-1092119440.jpg

W idealnym świecie każdy facet z zarostem powinien mieć czas i fundusze na to, aby przynajmniej raz w tygodniu zasiąść na fotelu u barbera, jednak wszyscy wiemy, że życie normalnych ludzi nie wygląda w ten sposób. Dlatego większość zabiegów związanych z pielęgnacją zarostu trzeba wykonywać samodzielnie. A do tego potrzebny jest sprzęt. 

Choć salony wszelakich golibrodów wyskakują jak grzyby po deszczu i wielu mężczyzn powraca do tradycyjnego pędzla,żyletki oraz brzytwy, to maszynka elektryczna wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. Wybierz ją mądrze, a będzie służyła ci długo. Podpowiadamy, na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie golarki. 

Pierwsza kwestią do rozpatrzenia jest typ urządzenia. Do wyboru są golarki foliowe, głowicowe i trójfazowe. Jeśli zamierzasz stylizować swój zarost, twój sprzęt powinna być wyposażona w dodatkowy trymer, umożliwiający formowanie kształtu brody.

Golarka foliowa
Jak sama nazwa wskazuje, urządzenie jest wyposażone w folię, pod którą ukryte są ostrza. Im droższa golarka, tym dokładniejsze – przynajmniej w zamyśle – powinno być golenie. Trzeba jednak liczyć się z tym, że tego typu maszynka nigdy nie pozwoli na ogolenie twarzy na gładko. Jest dobrym rozwiązaniem, jeśli posiadasz wrażliwą skórę – osłonięte folią ostrza sprawiają, że twarz nie jest tak podrażniona jak w przypadku innych urządzeń. Natomiast przy miękkim, leżącym zaroście to rozwiązanie może nie zdać egzaminu. W tym sektorze na uwagę zasługują urządzenia marki Braun. Znajdziesz je tutaj

golarka1.JPG
fot. Neonet

Golarka głowicowa
Dwie lub trzy głowice tnące zrównują zarost z powierzchni twarzy. Doskonałe rozwiązanie dla mężczyzn, którzy chcą ogolić się na zero. Ruchoma główka dopasowuje się do kształtu twarzy, co daje dużą dokładność zabiegu. Warto rozważyć markę Philips lub Remington.

golarka2.JPG
fot. Neonet

Golarka trójfazowa
Najbardziej zaawansowany system pozbywania się owłosienia z męskiej twarzy. Jest to połączenie kilku głowic foliowych i trymujących, które z każdym ruchem znajdują się coraz bliżej skóry, zapewniając najlepsze rezultaty. Sprawdź tutaj, która najlepiej pasuje do ciebie. 

golarka3.JPG
fot. Neonet

Kiedy wybrany zostanie już tryb pracy, trzeba zdecydować o sposobie zasilania. W praktyce najlepiej sprawdzają się maszynki łączące zasilanie sieciowe z akumulatorowym. Dają największą swobodę działania i umożliwiają natychmiastowe przejście na z jednego tryby w drugi w przypadku, gdy akumulator się wyczerpie.

Golarki zasilane wyłącznie sieciowo bywają uciążliwe w użyciu ze względu na plączący się kabel utrudniający pracę. Z kolei modele akumulatorowe wymagają regularnego ładowania. Czekając na ponowne naładowanie urządzenia tracisz czas i nerwy. Pod tym adresem znajdziesz najlepsze golarki sieciowo-akumulatorowe. 

Warto zastanowić się nad golarką wodoodporną umożliwiającą golenie na mokro. Może okazać się idealnym rozwiązaniem dla mężczyzn z twardym zarostem. Oraz dla wszystkich, którzy lubią się golić pod prysznicem. W takiej sytuacji świetnie sprawdzi się np. Remington Hyperflex Aqua. 


Dodał(a): Adam Barabasz / fot. iStock, materiały prasowe Czwartek 30.04.2020