Jack Rabbit królem letnich imprez

Coraz częściej zamiast piwa i drinków na letnie, niezobowiązujące spotkania wybieramy wina. Polacy wreszcie zaczynają czerpać przyjemność z codziennej konsumpcji wina do obiadu czy kolacji.
jakie wino do potraw


W tym trendzie została przygotowana nowa oferta sklepów Żabka i Freshmarket, które wprowadzają bijące rekordy popularności w Wielkiej Brytanii wino Jack Rabbit.

Zmiany gustu Polaków widoczne są na każdym kroku: na ulicach, w sklepach, na talerzach, a także w kieliszkach. Niewielu kupujących zna się na winach, często ważny jest prosty i pewny wybór, w korzystnej cenie. Najważniejsza pozostaje okazja i okoliczności, z którą związany jest zakup. Przyglądając się potrzebom i analizując oczekiwania klientów, sklepy Żabka i Freshmarket wprowadziły do asortymentu linię 5 wyselekcjonowanych win Jack Rabbit z winnic z Chile oraz Kalifornii. Bezpretensjonalne i łatwe w odbiorze wino, które nie wymaga specjalistycznej wiedzy, żeby móc je docenić i się nim cieszyć. To wino dla osób, które nie mają czasu na rozbieranie na czynniki pierwsze bukietu smaków, a wolą kosztować zabawy i radości. Wina Jack Rabbit są lekkie i pasują do każdej okazji.

Twórcom win Jack Rabbit zależało na odejściu od stereotypu smakosza wina. Żeby cieszyć się wyrafinowanym Chardonnay, podziwiać kolor Shiraz czy orzeźwić się Sauvignon wcale nie musimy znać regionów, winnic i szczepów winogron.
zabka2.jpg
Wśród tysięcy marek i wielu winnych regionów świata można się jednak łatwo zgubić. To w jaki sposób odbieramy konkretne wino może zależeć od wielu czynników. Dlatego warto posłuchać rady Mistrza Polski Sommelierów 2013 i eksperta Żabki ds. wina, Andrzeja Strzelczyka. - Wszystkie wina Jack Rabbit to propozycja dla tych, którzy bez medytowania nad kieliszkiem chcą cieszyć się pełnią życia. Wina Jack Rabbit są prostej budowy, łatwe w odbiorze i przyjemne. Nie potrzeba zatem ogromnej wiedzy oraz doświadczenia, aby móc je w pełni zrozumieć i polubić. Jack Rabbit Sauvignon Blanc 2012 jest świetnym wyborem na aperitif w letni wieczór/imprezę, Jack Rabbit Shiraz to treściwe, bogate wino, które może się nawet sprawdzić planując wieczór we dwoje. Takie są moje propozycje. Warto jednak, aby każdy sam odnalazł ulubionego Jacka Rabbita, który sprawi mu najwięcej przyjemności. Warto spróbować! – poleca ekspert.

Aperitif na gorące dni, zabawa do rana lub idealna kompozycja do dań z grilla – warto otworzyć się na wspólne, zmysłowe odkrywanie bogactwa smaków i różnorodnych aromatów. Butelki Jacka Rabbita znaleźć można w Polsce wyłącznie w sklepach Żabka i Freshmarket w cenie 14,99 zł za butelkę.

Wprowadzenie linii win Jack Rabbit to kolejny krok firmy Żabka Polska w rozszerzaniu oferty wina w swoich sklepach. W styczniu tego roku na półkach sklepowych Żabki i Freshmarketu pojawiły się takie wina jak: Brunello di Montalcino, Chianti czy Chablis. Firma zapowiada kolejne „winne” nowości, wyselekcjonowane i dostarczone z wyjątkowych winnic z całego świata.

Dodał(a): ckm.pl Poniedziałek 17.06.2013