Irlandczycy próbują polskich alkoholi

Irlandzkie trunki są w Polsce bardzo popularne i, jak sądzę, całkiem chętnie spożywane. Wystarczy spojrzeć na Guinnessa, czy whiskey, takie jak Tullamore Dew, Bushmills czy Jameson, które można kupić niemal w każdym lepiej zaopatrzonym monopolowym. Czy jednak ta alkoholowa sympatia działa także w drugą stronę, a więc czy Irlandczykom smakują polskie, koronne trunki? Ten film Wam wszystko wyjaśni.
irole.JPG

„Facts.”, to kanał na YouTube, który zajmuje się sprawdzaniem, co ludzie różnych narodowości (głównie Irlandczycy), myślą na temat rzeczy związanych z innymi krajami. I tak przykładowo pojawia się filmik w którym Wyspiarze oceniają amerykańskie przekąski albo wegańskie jedzenie.

To właśnie na tym kanale pojawił się także film, w którym Irlandczycy próbują naszych, polskich, popularnych alkoholi: piwa Żywiec, Żubrówki, Lubelskiej wiśniówki i miodowego Krupniku. I podczas gdy tysiące Polaków w każdy weekend leje powyższe trunki bez opamiętania w swe gardła, to Irlandczycy mają z nimi styczność po raz pierwszy w życiu. I mimo to, wbrew miniaturkom zdjęć, okazało się, że też całkiem przypadły im do gustu.



Najbardziej piwo, choć niestety, ku rozczarowaniu jednego z Irlandczyków, po otwarciu puszki nie wydobywa się z niego nasz hymn narodowy. Niemniej jednak Wyspiarze uznali naszego Żywca za naprawdę godny trunek. Nieco gorzej było z Żubrówką, której moc przerosła ich wszystkich do tego stopnia, że ledwo wydobywali głos ze swoich wypalonych gardeł.

Podobnie było też z Krupnikiem, który zdaniem Irlandczyków „pachnie jak noc, której będziesz żałował”. Jednak mimo mocy tego trunku, część z testerów prosiła o jeszcze. Natomiast Lubelska – jak to Lubelska. Lekka, słodka i wiśniowa, więc również i w tym przypadku każdy chętnie przyswoił sobie po szocie – niektórzy nawet dolewali.

Summa summarum, mimo kilku skrzywionych twarzy i wypalonych gardeł, polskie alkohole zasmakowały Irlandczykom. Wypada się chyba cieszyć, w końcu renoma polskich trunków na świecie została podtrzymana.




Dodał(a): Jakub Rusak Poniedziałek 20.06.2016