iPhone 7 - takie będą prawdopodobne specyfikacje

7 września 2016 roku o godzinie 10:00 czasu lokalnego (19:00 czasu polskiego) w Bill Graham Civic Auditorium w San Francisco w Kalifornii odbędzie się konferencja, na którą fani elektronicznych „jabłek” czekają od roku. 8 września będą przebierali nogami niecierpliwiąc się na spęd w 2017 roku.
iphone-7-otw.jpg

Na konferencji mają być zaprezentowane wariacje iPhone`a 7 oraz Apple Watcha 2. Oczywiście giełda przecieków kipi od domysłów i fanatycy gadżetów z Cupertino prześcigają się w odgadywaniu nowych funkcji najsłynniejszej amerykańskiej elektroniki osobistej. Ale jest jeden człowiek, który ze spokojem czeka na 7 września, bo on już wie, jaką specyfikację będzie miał iPhone 7 i Apple Watch 2.

I wcale nie jest to pracownik Apple. Ming-Chi Kuo pracuje w tajwańskiej firmie KGI Securities zajmującej się inwestycjami na giełdzie i podobnymi instrumentami finansowymi. Od paru lat prawie bezbłędnie odgaduje, co pojawi się w nowych gadżetach z jabłkiem w logo. Nazywany jest najbardziej niezawodnym analitykiem posunięć Apple i najpilniejszym obserwatorem branży.

Do rzeczy – specyfikacja techniczna iPhone`a 7 według Ming-Chi Kuo:

- Pięć opcji kolorystycznych: różowe złoto, złoto i srebro zostaje. Wypada szary, a na jego miejsce wjeżdża „dark black” – ciemna czerń oraz połyskujący „piano black” (który ma być limitowany).
- Zwiększenie pojemności telefonów: podstawowy model ma mieć 32 GB pamięci, a pozostałe 128 i 256 GB.
- iPhone 7 Plus ma mieć 3 GB pamięci RAM, mniejszy zostaje z 2 GB.
- Podwójny aparat z przodu, każdy po 12 MP, by robić zdjęcia w szerszym zakresie, jaśniejsze, z lepszym zoomem oraz poprawionym wyłapywaniem ostrości obrazu.
- Klasa wodoodporności IPX7 (zanurzenie przez 30 minut na głębokości 1 metra).
- Nie ma gniazda jack do słuchawek. EarPody podłączysz przez gniazdo ładowania Lightning, a w zestawie będzie adapter na wejście 3,5 mm. Uzyskana przestrzeń przeznaczona będzie na sensor wspomagający wykrywanie siły nacisku dotyku na ekranie.
- Procesor A10 będzie taktowany z częstotliwością 2,4 lub 2,45 GHz, a produkować go ma tajwańska firma TSMC.
- Nowy iPhone ma wyświetlać szerszą gamę barw, jak w iPadzie Pro.
- Flesz aparatu wyposażony będzie w cztery diody LED – dwie ze światłem ciepłym, dwie z zimnym.
- Głośnik do rozmów będzie również głośnikiem odtwarzającym dźwięki multimediów, by z drugim zapewnić stereo.
- Czujnik zbliżeniowy ma być zastąpiony laserowym.
- FeliCa NFC czyli system zapewniający bezdotykowe mikropłatności i komunikację zbliżeniową. Dostępny tylko na rynku japońskim.

Masz swoje typy i domysły? Zostaw je w komentarzach i sprawdź, czy się potwierdzą 7 września 2016.
Dodał(a): Paweł Jaśkowski / fot.: iPhone Poniedziałek 05.09.2016