Inteligentny zamek Lockitron

Czy masz momenty, kiedy w połowie drogi do pracy zastanawiasz się czy zamknąłeś drzwi? To już nie będzie problemem jeśli zamontujesz Lockitron!
lockitron


Lockitron, to inteligentny zamek. Możesz dzięki niemu otworzyć drzwi lub je zamknąć. Specjalną maszynkę z chipem w środku montuje się wewnątrz mieszkania i podłącza do zwykłego zamka. Wychodząc z domu możesz użyć oldskulowego klucza lub swojego telefonu komórkowego. Wystarczy w aplikacji wybrać opcję zabezpieczenia, a nikt nie dostanie się do środka. Jeśli jesteś obładowany zakupami wracając do domu, inteligentny strażnik wykryje twój smartfon za pomocą blueetooth i wpuści do środka.

Lockitron możesz zaprogramować tak, by reagował również na komendy wysyłane SMSami (aczkolwiek każdy model telefonu obsługuje oprogramowanie inteligentnego zamka). Ciekawą opcją jest również przydzielanie ról rodzinie, znajomym lub gościom. Każdy z nich może otworzyć drzwi za pomocą swojej komórki.
Włącz powiadomienia SMS, a będziesz wiedział kto i kiedy wchodził na twój teren. gadżet ma również sensor pukania, więc i to zostanie wyłapane przez twój smartfon.

To magiczne pudełko zasilane jest bateriami paluszkami, które zapewniają nieprzerwaną pracę przez rok. Jednak nie musisz obawiać się uwięzienia wewnątrz lub na zewnątrz mieszkania w przypadku odcięcia zasilania. Nigdy do tego nie dojdzie, bo Lockitron wyśle ci SMSa, gdy akumulatory będą słabe. No chyba, że wcześniej padnie ci komórka… Wtedy musisz skorzystać z komputera podłączonego do sieci.

Taki zamek musi mieć zabezpieczenia. Tyle, że tu nie liczy się ilość zbrojeń, a odpowiedni firewall. Lockitron porozumiewa się z urządzeniem sterującym za pomocą protokołów używanych przez banki, więc możesz spać spokojnie.

Pomysłowi wynalazcy Lockitrona ogłosili w necie, że potrzebują kasy na odpalenie taśmy produkcyjnej ze swoimi inteligentnymi zamkami i musieli zebrać 1000 osób, które zarezerwują urządzenie w ciemno i poczekają do marca 2013 na wyprodukowanie i dostawę. Dobre wideo promocyjne, a przede wszystkim rewelacyjny pomysł odpowiadający na roztargnienie ludzkie, sprawiły, że odzew był równie błyskawiczny, co lawinowy. Do tej pory Lockitron zamówiło ponad 11 000 ludzi, a na następny rzut trzeba czekać do maja 2013.Dodał(a): gianni Środa 10.10.2012