Ilu Polaków chce walczyć za kraj?

Ilu z nas chwyciłoby za broń, by walczyć o ojczyznę? Wyniki sondażu są dość ciekawe, bo okazuje się, że porównaniu do badania z początku roku, jesteśmy bardziej waleczni. A przynajmniej tak to wygląda na wykresach.
Ilu-Polaków-chce-walczyć-za.jpg

W marcu tego roku Millward Brown przeprowadził dla TVN24 sondaż, w którym Polacy określili swoje nastawienie wobec mobilizacji i obrony kraju. Kilka miesięcy później zrobił to datablog.pl. Jak się okazuje, patriotyczne podejście doi tematu deklaruje więcej osób niż przed kilkoma miesiącami.

Jak słusznie zauważa autor wpisu, patriotyzm zyskał pewniejszy fundament na fali ostatnich wyborów parlamentarnych, podczas których prawica grzmiała o konieczności obrony kraju przed wrogiem. Często niezdefiniowanym co do pochodzenia.

Okazuje się, że w porównaniu do 54% sprzed ośmiu miesięcy, tym razem za kraj walczyłoby 70% (80% mężczyzn i 60% kobiet). To z pewnością pozytywna zmiana w naszych nastrojach. Budujące jest również to, że najwięcej ochotników znalazło się w grupie wiekowej 30-49 lat, czyli wśród ludzi dojrzałych, z dużym bagażem doświadczeń. Można więc pokusić się o stwierdzenie, że decyzje te są przemyślane i pozbawione chwilowych emocjonalnych uniesień.

Pełny wynik badania:Raport pochodzi ze strony datablog.pl.

Dodał(a): Paweł Jaśkowski Środa 04.11.2015