Ile czeka się na kredyt gotówkowy? Poznaj formalności

Ile trwa czas oczekiwania na kredyt gotówkowy? Jakich formalności należy doełnić, żeby otrzymać dodatkowe środki? Sprawdziliśmy to!

small accountant-1238598_1920.jpg

Kredyt gotówkowy to zobowiązanie, które pozwala sfinansować dowolny cel konsumpcyjny – może to być szkolna wyprawka dla ucznia, naprawa zepsutego samochodu, pokrycie kosztów prywatnego leczenia czy remont mieszkania.

Kredyt gotówkowy – charakterystyka zobowiązania

Kredyt gotówkowy to produkt oferowany przez banki i SKOK-i, który może posłużyć do pokrycia różnych potrzeb konsumpcyjnych. Oferty wszystkich polskich banków możesz porównać na https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe. Ich zaletą jest fakt, że nie musisz tłumaczyć się, na co wydałeś pieniądze. Kredytodawca nie wymaga przedstawiania faktur ani rachunków dokumentujących sposób spożytkowania środków.

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby otrzymać kredyt gotówkowy? Przede wszystkim musisz posiadać tzw. zdolność kredytową, czyli udowodnić, że jesteś w stanie spłacić zobowiązanie w terminie. Bank szczegółowo przeanalizuje Twoją sytuację finansową – miesięczne zarobki i stałe zobowiązania, np. wydatki związane z utrzymaniem, raty kredytów, limity na kartach kredytowych i linie odnawialne na koncie.

W ustalaniu zdolności kredytowej dużą rolę odgrywa też wiek, stan cywilny oraz sytuacja rodzinna kredytobiorcy, np. liczba osób pozostających na utrzymaniu. Instytucja sprawdza również formę zatrudnienia, a wszystkie te czynniki decydują o tym, jaką kwotę kredytu klient możesz uzyskać. Im wyższy dochód rozporządzalny, czyli ten, który zostaje w domowym budżecie po opłaceniu wszystkich zobowiązań, tym wyższa kwota kredytu. Jeśli chcesz uzyskać więcej środków, postaraj się o poprawę Twojej zdolności kredytowej, np. spłacając część zobowiązań. A ile czeka się na kredyt gotówkowy? O tym w dalszej części artykułu.

Jak długo czeka się na kredyt gotówkowy?

Klienci potrzebujący środków na nagłe i niespodziewane wydatki, np. zakup nowej pralki czy naprawdę auta, często zastanawiają się, jak długo trzeba czekać na kredyt gotówkowy i od tego uzależniają swoją decyzję o skorzystaniu z konkretnej oferty. Obecnie banki starają się upraszczać procedury, co skutkuje skróceniem czasu oczekiwania na decyzję i przelanie środków na konto. Dużo jednak zależy od wspomnianej wcześniej zdolności kredytowej klienta – jeśli bank ma wątpliwości co do wiarygodności kredytobiorcy, wszystko może się przeciągnąć w czasie.

Jeśli sytuacja finansowa i zawodowa klienta jest przejrzysta i jasna, to wydanie pozytywnej decyzji może nastąpić nawet w ciągu kilkunastu minut od wysłania wniosku. W tym czasie bank analizuje również dane dostępne w Biurze Informacji Kredytowej (BIK), a także rejestry dłużników. Klienci, którzy dawniej nie spłacali swoich zobowiązań, np. nie regulowali rat lub nie płacili mandatów, mogą uzyskać negatywną decyzję kredytową.

Ile trzeba czekać na kredyt gotówkowy – oferty online

W dobie powszechnego dostępu do internetu dużym zainteresowaniem cieszą się kredyty gotówkowe online, które można uzyskać bez wychodzenia z domu. Oferty te charakteryzują się uproszczonymi procedurami, np. nie wymagają zaświadczeń o zarobkach. Kredyty online często są skierowane do klientów, którzy posiadają w danym banku osobisty rachunek rozliczeniowo-oszczędnościowy, a na konto spływa wynagrodzenie – wówczas bank ma informację o przychodach kredytobiorcy. Jak długo czeka się na kredyt gotówkowy? W tym przypadku czas od złożenia wniosku online do jego rozpatrzenia jest naprawdę krótki – pozytywna decyzja może pojawić się nawet w ciągu kilku minut.

Chcesz otrzymać dodatkowe środki na dowolny cel? Jeśli interesuje Cię kredyt gotówkowy online, to wystarczy, że wypełnisz formularz dostępny na stronie banku. We wniosku należy podać dane osobowe – imię, nazwisko, adres, numer PESEL, serię i numer dowodu osobistego, a także uzupełnić informacje o wysokości miesięcznych zarobków. W formularzu mogą też pojawić się rubryki dotyczące formy uzyskiwania dochodów – czy jest to umowa o pracę, umowa cywilnoprawna, a może działalność gospodarcza. Po zatwierdzeniu wniosku wystarczy już tylko czekać na odpowiedź banku.

Materiał partnera


Dodał(a): Izabela Popko Piątek 11.09.2020