Hit czy kit? Daytona DMX od Reeboka

Reebok wypuścił właśnie odświeżony model Daytona DMX, który po raz pierwszy w sklepach pojawił się blisko 20 lat temu. Czy i ten model future retro ma szansę na ponowny sukces? Oceńcie sami.

+C21398_Social_DMX_Daytona_OG_-_DMXPERIENCE_Launch_Instagram_04_1080x1080.jpg

Rok 2000 zapowiadał się jako przełomowy w historii ludzkości. Zapowiedź pojawienia się latających samochodów czy pluskwy milenijnej, to tylko niektóre z niespełnionych przepowiedni. Ten technologiczny wyścig stał się inspiracją dla marki Reebok. Tak powstał model Daytona DMX - projekt z lat 90., który nadal nawiązuje do przyszłości. I właśnie powraca do sprzedaży.

Zaprojektowany i opatentowany przez markę Reebok, system DMX, zmieniał się i rozwijał w kolejnych odsłonach przez całe lata 90. Jego podstawą stała się konstrukcja wykorzystująca warstwy materiału TPU oraz unikalna sieć połączonych ze sobą kapsuł powietrznych. Dodatkowo wiedza z zakresu pneumatyki, pozwoliła stworzyć model oferujący efektywną amortyzację dla biegaczy.

+C21398_Social_DMX_Daytona_OG_-_DMXPERIENCE_Post_Launch_Instagram_10_1080x1080.jpg

Daytona DMX to przede wszystkim przełomowa podeszwa. Wykorzystane do jej budowy, zaawansowane komponenty są efektem intensywnej pracy laboratorium badań i rozwoju marki Reebok. Po raz pierwszy w historii DMX, projektantom udało się zamknąć kapsuły powietrzne wewnątrz podeszwy środkowej.

Powierzchnię buta Daytona DMX tworzą panele z siatki oraz skóry syntetycznej, które wspomagają naturalną płynność ruchu. W erze niczym nieograniczonego designu, model zachował minimalistyczny wygląd. Cholewka utrzymana jest w kolorystyce chłodnej szarości, bieli z delikatnie zaakcentowanym logo marki Reebok. Całość uzupełniają odblaskowe elementy. Daytona DMX to buty z charakterem i historią, które nie muszą się wyróżniać, aby przykuwać uwagę.

+C21398_Social_DMX_Daytona_OG_-_DMXPERIENCE_Launch_Instagram_15_1080x1080.jpg

Daytona DMX w 2018 roku to kolejny model, który powraca, aby przypomnieć o rewolucyjnych rozwiązaniach dla biegaczy, tworzonych przez markę Reebok w latach 90-tych.

Buty kupisz m.in. na oficjalnej stronie producenta. Cena: 549 PLN.


Dodał(a): CKM/mat. prasowe Czwartek 12.07.2018