Historie z piekła rodem

Jeden z najsłynniejszych reżyserów filmowych w historii, Werner Herzog, zaprasza na spotkanie z najbrutalniejszymi zbrodniarzami Ameryki. Odwiedzi zakłady karne o zaostrzonym rygorze, w których swoje wyroki odsiadują przestępcy oczekujący na karę śmierci.
Werner Herzog
Okrutni mordercy, wielokrotni gwałciciele, zabójcy dzieci – co skłoniło tych ludzi do popełnienia tak straszliwych czynów? Czy żałują swoich bestialstw? A może głęboko wierzą w swoją niewinność? Spójrz oko w oko najgroźniejszym zbrodniarzom USA.

Werner Herzog to jeden z najwybitniejszych niemieckich reżyserów i scenarzystów, twórca znanych
i głośno komentowanych filmów fabularnych, a także wielu znakomitych dokumentów. Tym razem Herzog nie tylko wyreżyseruje program, ale również stanie po drugiej stronie kamery w czasie swoich wizyt w najcięższych więzieniach USA. Karę odbywają tam najbrutalniejsi amerykańscy przestępcy. Reżyser przeprowadza z nimi długie i głębokie rozmowy, podczas których usiłuje poznać ich motywacje i zrozumieć, dlaczego dokonali tak przerażających czynów.Niektórzy ze złoczyńców, choć od lat oczekują na karę ostateczną, wciąż są głęboko przeświadczeni o swojej niewinności. Herzog nie ogranicza się wyłącznie do rozmów z przestępcami. W programie usłyszymy również wypowiedzi śledczych i świadków oraz poznamy szczegóły straszliwych zbrodni. Czy ci ludzie rzeczywiście zostali niesłusznie skazani? A może nadal mają szansę zostać uznani za niepoczytalnych i wnieść apelację? Jakie skrywają tajemnice?

Werner_Herzog1.jpg
Program „Werner Herzog – rozmowy w celi śmierci” to wstrząsająca seria, prezentująca sylwetki najbrutalniejszych przestępców Ameryki. Czy ci ludzie naprawdę zasłużyli na krzesło elektryczne?
Premiera programu „Werner Herzog- rozmowy w celi śmierci” w sobotę, 13 grudnia 2014 r., o godz. 23.00 na Discovery Channel.

Dodał(a): CKM.PL / Discovery Channel Piątek 12.12.2014