Gwiezdne Wojny 7 odsłaniają swe kulisy

Twórcy najnowszej części „Gwiezdnych Wojen” wpuścili fanów za kulisy filmu. Obłaskawili ich filmikiem, który odsłania tajemnice kultowej produkcji. Ale to był dopiero początek niespodzianek tego wieczoru dla pasjonatów „Star Wars”.
gwiezdne-7-comic-con.jpg

Reżyser siódmej już części „Gwiezdnych Wojen” J. J. Abrams wraz z szefową studia Lucasfilm - Kathleen Kennedy oraz scenarzystą Lawrencem Kasdanem pokazali zebranym fanom zakulisowy film, odsłaniający tajniki powstawania superprodukcji. Zrobili to w najlepszym do tego miejscu i czasie - podczas targów wszystkiego, co związane z komiksem – Comic-Con w San Diego.

Klimatyczne lokacje, charakterystyczne stwory, makiety i wygenerowane komputerowo sceny oraz efekty specjalne. Do tego ultra szczegółowe kostiumy i rekwizyty – wszystko wyrabiane ręcznie na potrzeby filmu „Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy (2015)”. Ekipa budowała pełnowymiarowe statki kosmiczne (z drewna, więc daleko nie polecą), skafandry z syntezatorami mowy, a niektóre wybuchy przysmaliły brwi aktorom. Do tego proces produkcyjny nie był bułką z masłem, bo podczas jedzenia tej kanapki, wszystkim zgrzytał piach między zębami. Zdjęcia kręcone były na prawdziwych pustyniach, nie w klimatyzowanym studiu filmowym z wykorzystaniem technologii bluebox. Reżyser chciał, by ekipa poczuła prawdziwy klimat opowiadanej historii.Oprócz zaprezentowania okoliczności powstawania filmu i zakulisowych obrazków „Gwiezdnych Wojen 7”, ponad sześć tysięcy widzów dostało w gratisie możliwość obcowania z aktorami najnowszej części „Star Wars 7” (m.in. Daisy Ridley, John Boyega, Adam Driver, Oscar Isaac, Domhnall Gleeson, Gwendoline Christie, Mark Hamill, Carrie Fisher i Harrison Ford), a po konferencji wszyscy zostali zaproszeni na Star Wars Fan Concert.

"Gwiezdne Wojny 7" premierę światową będę miały 16 grudnia 2015, a polską 25 grudnia 2015 roku.


Dodał(a): Paweł Janusz Poniedziałek 13.07.2015