Gwiazdy POP

Sięgnij po wyskokową lemoniadę, a wszyscy zrozumieją, że taniec masz we krwi. Kariera alkopopów, czyli gazowanych napojów stworzonych na bazie różnych alkoholi (najczęściej wódki), zaczęła się jakieś dwie dekady temu. Wtedy to zasmakowali w wyskokowych lemoniadkach bywalcy brytyjskich parkietów techno.

Dziś alkopopowe szaleństwo ogarnęło cały świat klabingu. W lokalu tanecznym możesz zamówić najlepsze piwo, najdroższą wódkę lub najbardziej szpanerskiego szampana, a i tak będziesz wyglądał gorzej niż z kolorową butelką trunku przez wtajemniczonych zwanego RTD (ready to drink).


WKD ORIGINAL VODKA BLUE 0,275 l/5,50 zł
Dobrze poinformowane źródła twierdzą, że to najlepiej sprzedający się alkopop w Wielkiej Brytanii, a to może o czymś świadczyć. Słodziak ma rzetelne 5,5 proc. mocy i nietypowy smak typu „cukierki Skittles/guma Hubba Bubba”.


WOODY’S BLOOD ORANGE 0,33 l/6,30 zł

Brytyjski 5,3-proc. alkopop o smaku czerwonych pomarańczy. Producent podkreśla, że tworzony jest przy użyciu naturalnego soku ze starannie wyselekcjonowanych owoców. O ile kogokolwiek na imprezie to interesuje.


BACARDI BREEZER ORANGE 0,275 l/6 zł

To właśnie od butelkowanego drinka na bazie rumu firmy Bacardi, w późnych latach 80. ub. wieku, zaczęła się historia alkopopów. Tutaj kultowa już wersja o smaku pomarańczy oraz innych owoców egzotycznych. Moc to 4 proc.


SMIRNOFF PREMIUM ICE 0,275 l/5,90 zł

Cytrynowe orzeźwienie dysponujące napędem 5,6 alkoholowego konia na bazie trzykrotnie filtrowanej wódki Smirnoff. Ten napój to żywa alkopopowa klasyka, która już od 9 lat podkręca zabawę na parkietach całego świata.


BACARDI BREEZER WATERMELON 0,275 l/6 zł

Kolejny trunek z alkoholową podstawą w postaci słynnego karaibskiego rumu. Ma średniacką zawartość alkoholu równą 4 proc., ale podkręcony został oszałamiającym smakiem arbuza. Nasz zdecydowany baunsowy faworyt.


MASTER BLASTER 0,275 l/6,95 zł

Szatański wynalazek na bazie wina, tauryny oraz kofeiny ma imponujące 6,66 proc. mocy i 100 proc. niemieckości. Ponoć ten alkoholowy energetyzer ożywia mroczne sny. Idealny na imprezę, podczas której chcesz być bardzo niegrzeczny.


VK CHERRY 0,275 l/ 5,30 zł

Przysmak zrobiony z czterokrotnie destylowanej czystej zbożowej o nazwie Vodka Kick (importowanej na Wyspy ze Szwecji). Za jego łyk każdy brytyjski klaber sprzedałby matkę. Rzecz ma smak wiśni i 4 proc. alkoholowego wykopu.


SOBIESKI IMPRESS GREEN APPLE 0,25 l/4,30 zł

W branży jabłecznej Polska ma identyczną pozycję, co Japonia w dziedzinie zaawansowanej elektroniki. A więc ten napój ucieszy każdego patriotę bawiącego się np. na potańcówce Młodzieży Wszechpolskiej. Moc to 4,4 proc.

Tak więc podkręcaj basy i bierz się za alkopopa - dobrze schłodzonego i pitego wyłącznie z butelki, bez użycia słomki. Uwaga: póki jesteś jeszcze trzeźwy, zapamiętaj, że w RTD smak alkoholu jest doskonale zamaskowany i dlatego te trunki upijają w nagły, podstępny sposób.

 

 

 

 

 

 

 

 


Dodał(a): ckm Piątek 11.03.2011