GTA V jak w realu!

GTA V to gra kompletna i przez niektórych nazywana wręcz doskonałą. Klasyfikowana jest często jako oddzielny gatunek. To tytuł, w który możesz grać od premiery bieżącej części do wydania kolejnej i nie znudzić się akcją. Czy można ją jeszcze jakoś ulepszyć?
gta-5-virtua.jpg

Można! Od teraz możesz wejść do gry w bardzo namacalny sposób. Będziesz uciekał przed policją i gonił swoje ofiary, będziesz mierzył z prawdziwego karabinu i z niego strzelał, obrót głowy w jedną stronę spowoduje obadanie okolicy wewnątrz rozgrywki.

Na nowy poziom rozrywki w GTA V graczy zabiera producent wirtualnego systemu Virtuix Omni. Tę gamingową bieżnię opisywaliśmy jakiś czas temu, ale dopiero niedawno wypuszczono wersję pecetową słynnej gry. Twórcy dostosowali ją więc do całego urządzenia, gdyż nie była dedykowana to tego sprzętu.

Bieganie, strzelanie i rozglądanie się wypada całkiem naturalnie, jednak zastanawia nas sposób prowadzenia tego kombi. Wygląda na to, że auta prowadzi się za pomocą przycisków w rękojeści broni. Czekamy na połączenie Omni z prawdziwą kierownicą i pedałami!Bieżnia w postaci balkoniku składa się między innymi z podłoża, po którym poruszasz się w specjalnych butach oraz czujniki ruchu. W zestawie nie ma okularów Oculus Rift (cena 350 dolarów), które należy dokupić oddzielnie. Sam Virtuix Omni kosztuje 699 dolarów, czyli ok. 2600 zł plus VAT i koszty wysyłki.

Zobacz też, jak wygląda rozgrywka w Battlefield 4 i Call of Duty: Advanced Warfare:

Dodał(a): Paweł Janusz Środa 22.04.2015