Gry wideo najlepszym sposobem na relaks w pracy

Jak najlepiej wykorzystać przerwę w pracy? Zagrać sobie w grę. Według badania odpręża to bardziej niż zabiegi relaksacyjne.
vg.jpg

Masz przerwę w pracy? Jak najszybciej odpalaj swoją ulubioną grę na kilkuminutową sesję! Naukowcy szukając najlepszej metody na relaks, udowodnili, że takie wykorzystanie wolnego czasu poprawi twoje samopoczucie i sprawność intelektualną lepiej niż wylegiwanie się na kanapie, siedzenie bezczynnie, czy nawet szybka wizyta w spa.

Żeby to odkryć przeprowadzono eksperyment. Wzięto 66 osób wykonujących nudne czynności przed komputerem, których dopadło znużenie, pamięć pracowała gorzej i spadła skuteczność w podejmowaniu decyzji, czyli pracowników korporacyjnych. Następnie zarządzono przerwę i uczestników badania podzielono na trzy grupy.

Osoby z pierwszej grupy mieli bezczynnie siedzieć przez kilka minut i po prostu odpoczywać. Dla drugiej wynajęto specjalistów, którzy mieli przeprowadzić na ludziach sesję relaksacyjną przywracającą sprawność intelektualną. Ostatnia część badanych została poproszona, aby grać w prostą grę komputerową.

Po przerwie wszyscy badani wrócili do pracy. Najlepsze wyniki w szybkości i sprawności w wykonywaniu swoich obowiązków osiągnęła druga grupa, czyli ta, która przeszła sesję relaksacyjną. Jednakże ci badani stwierdzili, że wcale nie czują się lepiej niż wcześniej.

Świetnie natomiast czuli się członkowie trzeciej grupy. Osoby, które grały w grę wykazywały największe zaangażowanie w swoją pracę i chwaliły się najlepszym samopoczuciem.

I chociaż krótka przerwa na szybką partyjkę, zawsze jest dobrym pomysłem, to przestrzegamy przed przesadą w drugą stronę. Od wielu lat odkładamy co kilka godzin pada, aby popracować parę minut, a jesteśmy zmęczeni za każdym razem, gdy szefostwo każe nam wykonywać obowiązki.

ZOBACZ GALERIĘ SEKSOWNEJ COSPLAYERKI

Dodał(a): Paweł Zieleń Piątek 28.07.2017