Grill na balkonie. Jak robić to dobrze

Początek maja zachęca do grillowania. Jeśli nie masz działki, na fali izolacji możesz go zrobić nawet na własnym balkonie. Żeby nie uprzykrzać życia sąsiadom powinieneś zaopatrzyć się w grill elektryczny.
iStock-1149528483.jpg
Największą zaletą takiego urządzenia jest to, że w ogóle nie musimy męczyć się z podpalaniem brykietu lub węgla. To z pozoru łatwe zadanie wprawiło w zakłopotanie niejednego zapaleńca. Druga sprawa to oczywiście brak dymu. Właśnie dzięki tej zalecie możesz swobodnie wystawić go na balkon i cieszyć się zarumienioną karkówką.

OD RAZU WRZUĆ NA RUSZT
Zależy ci na prostym sprzęcie, który wystarczy podłączyć do gniazdka, by po chwili móc wrzucić na niego kawałek surowego steku? W takim razie najlepszym wyborem dla ciebie będzie łatwy w użyciu otwarty grill elektryczny od Philipsa. Jest on wyposażony w grubą płytę opiekającą, która pozwala zachować smak i aromat potraw. Niewielki i symetryczny wymiar urządzenia pozwala na jego łatwe przechowywanie i przenoszenie z kuchni na balkon.
8710103407751F1.jpg
Grill elektryczny PHILIPS HD 4417/20
Moc: 2000 W
Waga: 3,7 kg
Wymiary (WxGxS): 7,3 x 31,2 x 44,59 cm
Wymiary płyty: 30 x 30 cm
Zalety:
- Regulacja temperatury
- Odprowadzanie tłuszczu
Sprawdź cenę

WYSMAŻONY W MGNIENIU OKA
Jeżeli na widok skwierczącego mięsa na rozgrzanym ruszcie cieknie ci ślinka i nie możesz się doczekać, aż będziesz mógł je schrupać, to powinieneś rozważyć zakup grilla o konkretnej mocy. Wtedy twoje potrawy będą gotowe, zanim twój żołądek zdąży skonsumować sam siebie. Specjalnie dla ciebie wybraliśmy grilla o największej mocy, żebyś już więcej nie musiał czekać na posiłek.
4008496852710F1.jpg
Grill elektryczny RUSSELL HOBBS 22550-56 FIESTA
Moc: 2400 W
Wymiary płyty: 45cm x 25cm
Zalety:
- Regulacja temperatury
- Zdejmowana płyta
- Możliwość mycia części w zmywarce
Sprawdź cenę

ELEGANCKIE GRILLOWANIE
Wszechobecny matowy plastik w grillach elektrycznych nie musi podobać się każdemu. Niektórzy oczekują od takiego urządzenia nie tylko funkcjonalności, ale także eleganckiego wyglądu. Taki właśnie jest grill Eta Vital. Zastosowano w nim wykończenie w postaci drewnianych uchwytów, które zostały specjalnie zabezpieczone przed tłuszczem i wysoką temperaturą. Natomiast zwykłą czarną tackę można zastąpić kamienną, która jest w zestawie i nada się idealnie do przygotowania wysmażonego steka, a nawet pizzy.
gorenje-vital-116290000-326649f1.jpg
Elektryczny grill ETA Vital
Moc: 1300 W
Waga: 7,85 kg
Wymiary (WxGxS): 27 x 54,5 x 12,5 cm
Powierzchnia grilla: 23,5 x 36,5 cm
Zalety:
- System drenażu odprowadzający dym, tłuszcz i wodę
- Wymienne płytki (kamienne, metalowe)

DWA W JEDNYM
Grill czy opiekacz? – przed zakupem sprzętu powinieneś zadać sobie właśnie takie pytanie – albo wybrać 2 w 1. Z grillem elektrycznym firmy Tefal, będziesz mógł zapomnieć o przekładaniu karkówki, bo dzięki zamkniętej konstrukcji potrawy będą się smażyły z obu stron. Z kolei na śniadanie z powodzeniem przygotujesz w nim tosty. Urządzenie zostało wyposażone w funkcję Automatic Sensor Cooking, która wykrywa liczbę produktów i ich grubość, po czym automatycznie dostosowuje do nich temperaturę i czas grillowania.Grill elektryczny TEFAL Optigrill+
Moc: 2000 W
Powierzchnia grillowania: 600 cm2
Zalety:
- 6 automatycznych programów
- zamknięta konstrukcja
- pomiar grubości mięsa
Sprawdź cenę

PRAWDZIWA UCZTA
Grillowanie dla ciebie to nie tylko mięso, pieczywo i sos? Jeżeli od spotkania przy ruszcie oczekujesz prawdziwej uczty, powinieneś mieć sprzęt, na którym będziesz mógł przygotować wiele rozmaitych potraw. Grill elektryczny Russell Hobbs ma kilka wymiennych płyt, a każda z nich posiada swoje indywidualne zalety. Dzięki temu wysmażysz na nich mięso, warzywa, sery, a nawet naleśniki.Grill elektryczny RUSSELL HOBBS 21000-56 Fiesta
Moc: 1200 W
Zalety:
- kamienna płyta
- metalowa płyta
- płyta do naleśników
- 8 łopatek typu raclette
- izolowane termicznie uchwyty patelni
- przygotowanie wielu różnych potraw na raz
Sprawdź cenę


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. istock Czwartek 30.04.2020