Grasz - zdobywasz

Niby ciepło się robi, wiosna próbuje odciągnąć od gierek, ale dla zagorzałych graczy nigdy nie będzie za ciepło, aby wyjść na spacer i uśmiechać się do przechodniów – zawsze jest ktoś kogo trzeba zniszczyć w wirtualnym świecie albo poznać krainę, która w realu nigdy się nie pojawi.

gry wideo

MIGHT & MAGIC X: LEGACY
Gdy poprzednim razem pojawiła się gra z serii „Might & Magic”, piłkarskim mistrzem świata była Francja, premierem Polski Leszek Miller, a na okładce CKM pozowała Martyna Wojciechowska. Innymi słowy, sporo piwa upłynęło od tego czasu. Ale po niemal 12 latach przerwy słynna klasyczna gra RPG powróciła w kolejnej odsłonie i czas się jakby cofnął!W „MM: Legacy” znów ze swą drużyną przemierzasz pełną magii krainę zamieszkałą przez ludzi, krasnoludy, elfy i inne fantastyczne rasy. Tak jak kiedyś penetrujesz lochy i podziemia, walczysz z potworami oraz zdobywasz skarby. W zasadzie wszystko - interfejs, tempo, a nawet grafika i dźwięk - jest tu bliższe dawnym komputerowym czasom niż hitom z konsoli nowej generacji. Jeśli więc tęsknisz za stylowymi grami, których dziś prawie nikt nie robi, to „MM: Legacy” już powinno hulać na twym pececie. Nie interesuje cię powrót do przeszłości, a najważniejsze są dla ciebie powalająca grafika i dynamiczna akcja? Sorry, nie ta gra, nie ten miesiąc.

ASSASSIN’S CREED: LIBERATION HD
Nietypowy remake - oryginalne „Liberation” było wydane rok temu tylko na małe przenośne konsole firmy Sony. Teraz gra pojawia się na dużych sprzętach, ze zdecydowanie lepszą grafiką i wciąż taką samą słabą fabułą.Główną bohaterką jest czarnoskóra zabójczyni walcząca o wolność niewolników i przy okazji wykonująca mordercze misje w XVIII-wiecznym Nowym Orleanie. Niezbyt skomplikowane, mało spójne, mocno nielogiczne, ale za to jakie poprawne politycznie.

BROKEN AGE
Jeśli grę robi twórca takiego überhitu, jak „Secret of the Monkey Island”, a internauci na Kickstarterze dają na nią ponad 3 mln dolarów, to musi powstać z tego coś nowego i niezwykłego. I powstaje: nastrojowa przygodówka ze śliczną grafiką, doskonałymi dialogami oraz wciągającą akcją.Co łączy dziewczynę z prymitywnej wioski oraz chłopaka żyjącego na statku kosmicznym? Cóż, tak do końca się tego na razie nie dowiesz, bo druga część gry będzie wydana dopiero za kilka miesięcy...

FABLE ANNIVERSARY
I jeszcze jeden remake (dużo podróży w przeszłość mamy w tym miesiącu). Popularna zręcznościówka wraca po 10 latach - oczywiście z zupełnie nową grafiką, a dodatkowo z kilkoma świeżymi pomysłami, których nie było w oryginalnym „Fable”.Wcielasz się w chłopaka z magicznej krainy, którego wioskę zniszczyli bandyci. Dorastasz i zaprowadzasz porządek w całym kraju. A przy okazji odwiedzasz najlepszy burdel w dziejach gier wideo – i to jest piękne.


Dodał(a): CKM Poniedziałek 31.03.2014