Gra Star Wars: Battlefront - gameplay

Steruj losami bohaterów trylogii Star Wars i zdecyduj, po której stronie mocy staniesz. Sprawdź, jak wygląda gameplay najnowszego tytułu tego cyklu - Star Wars: Battlefront.
star-wars-gra.jpg

Właśnie pojawił się zwiastun będący gameplayem rozegranym na PS4, który pokazuje obraz z gwiezdnego pola bitwy w trybie multiplayer. Mimo, że nie jestem fanem Star Wars, ten tytuł na pewno odpalę na konsoli, bo zapowiada się epicko.

Na razie nie wszystkie szczegóły ujawniono w związku z premierą gry Star Wars: Battlefront, która odbędzie się 17 listopada 2015 roku (w Polsce 19 listopada). Wydana będzie przez Electronic Arts i Disney Interactive, a stworzy ją studio DICE LA. Silnik gry to Frostbite 3, znany z Need for Speed: Rivals i Battlefield 4. Tytuł dostępny będzie na platformy: PC, PS4, XONE.

sw2.jpg

MULTIPLAYER
Star Wars Battlefront oferuje szeroki wachlarz pełnych akcji trybów rozgrywki sieciowej – od 40-osobowych bitew na pełną skalę po misje w bardziej kameralnym gronie.

Atak AT-AT
Bierz udział w widowiskowych bitwach z udziałem 40 graczy. Jako rebeliant wezwij bombowce Y-wing, aby odeprzeć natarcie AT-AT, a jako żołnierz Imperium chroń maszyny kroczące i korzystaj z ich potężnego uzbrojenia, aby zniszczyć rebeliancką bazę.

Oprócz „Ataku AT-AT” w Star Wars Battlefront znajdą się też inne ekscytujące tryby wieloosobowe, w tym „Supremacja”, „Eskadra”, „Potyczka”, „Strefa zrzutu”, „Ładunek” oraz „Bohaterowie i łotry”. Kolejne zostaną ujawnione w nadchodzących miesiącach.TRYB „MISJE”
Weź udział w wielu różnorodnych misjach do wykonania solo lub w trybie współpracy – na podzielonym ekranie bądź przez sieć.

Przetrwanie
Najważniejsze to przeżyć. Odpieraj kolejne fale sił Imperium, które rzuci przeciw tobie wszystko – od elitarnych szturmowców po maszyny kroczące AT-ST i myśliwce TIE. Misje typu „Przetrwanie” są inne na każdej z dostępnych planet.

Oprócz „Przetrwania” w Star Wars Battlefront znajdzie się szereg innych ekscytujących typów misji, w tym „Bitwy”, „Starcia bohaterów” i „Próby”.

sw1.jpg

POSTACIE
Luke Skywalker
Moc jest w nim silna. Spełnij marzenia i wciel się w rycerza Jedi dysponującego zdolnościami takimi jak Pchnięcie Mocą i Błyskawiczny Cios. Inne zdolności, takie jak szybkie poruszanie się czy odbijanie strzałów z blastera w stronę wrogich żołnierzy, pozwalają Luke'owi sprostać każdemu zagrożeniu ze strony Imperium.

Darth Vader
Gotów poczuć potęgę Ciemnej Strony? Zasiej strach w sercu każdego rebelianta jako Lord Sithów Darth Vader. Mimo że brak mu szybkości, to nadrabia siłą i unikalnymi zdolnościami takimi jak Duszenie Mocą czy Rzut Mieczem.

Boba Fett
Sprawdź, co kryje się pod maską noszoną przez najbardziej tajemniczego i najgroźniejszego łowcę głów Bobę Fetta. Korzystaj z plecaka odrzutowego, by nieść zagładę z powietrza lub eliminuj rebelianckie szumowiny śmiercionośną Salwą Rakiet oraz Miotaczem Ognia.

To tylko kilku spośród bohaterów i łotrów, których spotkacie w Star Wars Battlefront. W nadchodzących miesiącach firma Electronic Arts ujawni kolejnych oraz przedstawi inne pamiętne postacie z uniwersum Star Wars, z którymi zetkniesz się w Star Wars Battlefront.

sw3.jpg

Dodał(a): Paweł Janusz / mat. prasowe Wtorek 16.06.2015